Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Tanie zaproszenia ślubne

wesele.com.pl - tanie zaproszenia ślubne - przykład
Czy zakup ślubnych zaproszeń to duży wydatek? W porównaniu z kosztami całego wesela z pewnością nie. Ale nie oznacza to, że nie można na nich zaoszczędzić. Jak znaleźć tanie zaproszenia ślubne? Jest kilka ciekawych pomysłów i możliwości.

Kiedy zastanawiamy się nad tym, jak obniżyć koszty wesela, tak aby nie straciło ono na uroku, powinniśmy wziąć pod uwagę oszczędność jaką może przynieść wybór odpowiednich zaproszeń ślubnych. Są one bowiem jednym z najmniej trwałych elementów, którego zasadnicza rola kończy się wraz z odczytaniem przez zaproszonych gości, niezbędnych informacji zawartych na karnecie. Gdzie znaleźć tanie zaproszenia ślubne i ile kosztują? Zwyczaj wysyłania zaproszeń ślubnych jest bardzo ważny i nie można z niego zrezygnować. Wysłanie zaproszenia mailem lub przez SMS wciąż wydaje się być złym pomysłem i może być potraktowane jako pewnego rodzaju niegrzeczność. Dlatego bez względu na to jakimi środkami dysponujemy, organizując wesele nie możemy zrezygnować z zaproszeń. Istnieje wiele wzorów z których możemy wybierać. Różni je nie tylko forma czy stylistyka, ale także cena. Wybór tanich zaproszeń nie musi oznaczać, że nie będą one równie piękne jak te, których cena jest wysoka.

Ceny zaproszeń ślubnych

Podstawowe pytanie – ile mogą kosztować zaproszenia ślubne? Odpowiedź wcale nie jest taka prosta, bo ceny różnią się znacznie w zależności od materiału, z jakiego wykonana jest kartka, od pomysłu na nią, a także tego czy jest robiona ręcznie, czy nie. Rękodzieło jest oczywiście najdroższe i takie kartki będą kosztować nie mniej niż 3 – 4 złote za sztukę. Zwykle wykonane są z wysokiej jakości papieru wraz z ciekawymi zdobieniami w postaci koronek, wycinanek czy kwiatowych wzorów, zgodnie z upodobaniami Pary Młodej. Tańsze opcje są wykonane maszynowo, zwykle pozbawione są elementów wystających poza powierzchnię papieru, oraz zdają się być nieco mniej kreatywne. Takie zaproszenia zwykle kosztują około 2 złote, choć z pewnością można znaleźć całkiem przyzwoitej jakości zaproszenia nawet za złotówkę. W cenie jest wybór czcionki, różnych wzorów graficznych, tekstu wewnątrz zaproszenia oraz personalizacja zaproszeń zgodnie z listą gości.

 

 


Tanie zaproszenia ślubne - gdzie ich szukać

Aby znaleźć tanie zaproszenia ślubne, wcale nie trzeba długo szukać. W sieci jest mnóstwo ofert drukarni, które są w stanie przyjąć zamówienie przez Internet, wykonać usługę, a potem odesłać paczkę z gotowymi zaproszeniami kurierem. Wyboru zaproszeń dokonuje się poprzez specjalny program, który pozwala na sprawdzenie różnych wersji (np. czcionek lub tekstów) i ich zatwierdzenie. Potem wystarczy zrobić przelew i oczekiwać na przesyłkę. Cała sprawa odbywa się całkowicie przez Internet, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Ceny zaproszeń kupowanych bezpośrednio w drukarniach są niższe, ponieważ dla drukarni koszt wyprodukowania zaproszeń jest niższy, niż dla firmy, która po zaprojektowaniu zaproszeń będzie zamawiać ich wydruk. Ma to ten minus, że nie możemy ocenić jakości np. papieru przed podjęciem decyzji, ale z drugiej strony znacznie skraca czas wybierania zaproszeń. Aby porównać różne oferty, możemy zajrzeć na serwisy aukcyjne np. Allegro, gdzie ogłasza się wielu producentów, tam też można znaleźć zaproszenia w niskich cenach.

Czy warto zdecydować się na tanie zaproszenia na ślub?

Inną kwestią jest, czy w ogóle warto oszczędzać na zaproszeniach ślubnych. W porównaniu do kosztów wesela jest to tak naprawdę wydatek znikomy. Powiedzmy, że wysyłamy 75 zaproszeń. Całkowity koszt drogich (ok. 4 zł / szt.), ręcznie robionych kartek wyniesie około 300 złotych. W skali całego wesela kwota ta nie stanowi wielkiej oszczędności, wielu nawet jej nie zauważy. Z drugiej jednak strony, jeśli zdecydujemy się na zaproszenie za 1 złoty, oszczędność wyniesie 225 złotych, które możemy przeznaczyć na inne niezbędne wydatki ślubne. Wszystko zatem zależy od ogólnego budżetu ślubu i od naszej perspektywy. Zaproszenia to zdecydowanie jeden ze sposobów na zaoszczędzenie na przygotowaniach do ślubu, choć liczmy się z tym, że ta oszczędność będzie niewielka.

Nowa moda to zaproszenia multimedialne. Choć nie wystarczą, to są świetnym dodatkiem, niestety... niezbyt tanim. Oto jeden z przykładów:

 

 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top