Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Wieczór panieński, czyli ostatnia taka noc

Wieczór panieński, czyli ostatnia taka noc
Zajęte planowaniem ślubu panny młode często nie mają czasu na przyjemności. W ferworze przygotowań zapominają o tradycji, jaką jest wieczór panieński. Na szczęście zwyczajowo organizacją tegoż zajmuje się jej druhna i przyjaciółki. Najczęściej impreza ma formę niespodzianki, aby przyszła panna młoda mogła oderwać się na chwilę od obowiązków związanych ze ślubem i przyjęciem weselnym.
Zwyczajowo spotkanie powinno odbywać się w noc poprzedzającą zamążpójście, jednak obecnie w związku z coraz bardziej hucznymi obchodami wieczoru panieńskiego, imprezy mają miejsce nawet kilka tygodni przed ślubem. Ma to tę zaletę, że zaskoczenie przyszłej panny młodej jest na pewno większe.

Jak to się robi?

Oglądając filmy hollywoodzkie, może się wydawać, że nie ma na świecie lepszego miejsca na wieczór panieński czy kawalerski niż Las Vegas. Trudno stwierdzić skąd przeświadczenie, że oferowane tam rozrywki są najlepsze na pożegnanie stanu panieńskiego. Bywa, że przyszłe panny młode podążając za zachodnim wzorcem, znajdują się potem w różnych mniej lub bardziej kłopotliwych sytuacjach. A przecież wieczór panieński może być imprezą z klasą. Zorganizowany z głową może gwarantować szampańską zabawę bez nieprzyjemnych konsekwencji.

Czas i miejsce

Przede wszystkim wybierzcie odpowiednią lokalizację. Dobrze jest zarezerwować klub lub restaurację na wyłączność, żeby huczną zabawą nie psuć pobytu innym gościom. Wystrój sali jest dość ważny, gdyż powinien odzwierciedlać wyjątkowość okazji. Mogą to być kwiaty, balony, czy wielkoformatowe wydruki wspólnych zdjęć przyszłej pary młodej. Warto postawić na osobiste akcenty w dekoracjach, oprawa przyjęcia powinna odpowiadać upodobaniom przyszłej panny młodej. Co do terminu imprezy to warto zadbać, aby bohaterka wieczoru nie musiała następnego dnia wstawać rano oraz sprawdzić, czy nie czekają ją nazajutrz ważne spotkania.

Pomysły na ten wyjątkowy wieczór

Znanych jest wiele zabaw i gier przeznaczonych właśnie na wieczory panieńskie, wybór jest spory, ale główne kryterium wyboru jest jedno: im więcej śmiechu, tym lepiej. Jeśli przyszła panna młoda ma jakieś szczególne hobby, koniecznie trzeba do niego nawiązać planując przyjęcie. Zatem jeśli na przykład nasza gwiazda jest znaną imprezowiczką i nie wyobraża sobie swojego wieczoru panieńskiego bez tańców, to wspaniałym rozwiązaniem będzie wynajęcie lokalu i zatrudnienie DJ’a, który do białego rana grał będzie jej ulubione piosenki. Jeśli zawsze chciała być modelką, fajnym pomysłem będzie zorganizowanie pokazu mody, w którym wystąpi ona i jej przyjaciółki. Jeśli natomiast przyszła panna młoda jest zapaloną podróżniczką, jedynym słusznym wyborem będzie wycieczka w nieznane.

Imprezowa kreacja

W zależności od motywu imprezy trzeba pamiętać o zapewnieniu bohaterce wieczoru odpowiedniego stroju, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi impreza-niespodzianka. Zwyczajowo panna młoda występuje w welonie i białej koktajlowej sukience nawiązującej do jej kreacji ślubnej. Na wieczór pełen przygód warto też przygotować obuwie wygodne i eleganckie zarazem. Odpowiednie modele znaleźć można np. dzięki marce YES I DO. A kiedy wszystko zostanie już zaplanowane, nie pozostaje nic innego jak bawić się do białego rana! Albo i dłużej.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top