Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

5 pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć, zanim wybierzesz pierścionek zaręczynowy

5 pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć, zanim wybierzesz pierścionek zaręczynowy
Rozmiar, kolor złota, wielkość brylantu, kształt obrączki – szukasz idealnego pierścionka zaręczynowego, ale nie wiesz, od czego zacząć? Spokojnie! Sprawdź, o czym musisz pamiętać, zanim wybierzesz idealny pierścionek zaręczynowy.

1. Jaki rozmiar pierścionka nosi przyszła narzeczona?

To pierwszy problem, który spędza sen z powiek przyszłym narzeczonym. Jeśli Twoja ukochana na co dzień nosi biżuterię, Twoje zadanie jest stosunkowo łatwe. Wystarczy, że potajemnie zabierzesz jeden z jej pierścionków do jubilera lub samodzielnie zmierzysz jego średnicę za pomocą suwmiarki. Informacje o rozmiarze możesz zdobyć także od mamy lub najlepszej przyjaciółki przyszłej narzeczonej.

2. Białe czy żółte złoto?

Białe złoto to stop złota z niklem, cynkiem, srebrem lub palladem. Jeśli nie znasz biżuteryjnych upodobań przyszłej narzeczonej, spróbuj podejrzeć, jaką biżuterię najchętniej nosi. Jeśli zazwyczaj zakłada srebro, podaruj jej pierścionek z białego złota. Jeśli zaś najczęściej wybiera klasyczne złoto, kup pierścionek zaręczynowy z żółtego złota. Jeśli natomiast nie ma jednoznacznych preferencji, możesz pokusić się o pierścionek z dwukolorowego złota, pasujący do wszystkich jej ozdób.

3. Pierścionek jednokamieniowy czy wielokamieniowy?

Tradycyjnie w pierścionku zaręczynowym powinien pojawić się brylant, czyli oszlifowany diament. To najtwardsza z substancji znanych człowiekowi. Jego nazwa pochodzi od starogreckiego adamas, czyli „niepokonany” lub „niezniszczalny”. Jeśli Twoja ukochana jest minimalistką w stylu ubierania i dobieranych dodatkach, wybierz klasyczny model jednokamieniowy. Jeśli jednak lubi luksusową, bogato zdobioną biżuterię, nie wahaj się podarować jej pierścionka z brylantami w koronie i obrączce. Pamiętaj, że rodzaj oraz wielkość kamienia w znacznym stopniu wpływają na cenę pierścionka.

4. Obrączka – prosta czy o nieregularnych kształtach?

Jeżeli Twoja narzeczona najczęściej nosi klasyczną biżuterię, postaw na tradycyjną, prostą obrączkę. Jeśli zaś lubi oryginalne wzory, które podkreślają jej niebanalną osobowość, wybierz model o nieregularnym kształcie przypominającym fale lub kołyszące się na wietrze łodygi kwiatów. Hitem ostatnich sezonów są także pierścionki zaręczynowe z ażurowymi zdobieniami.

5. W jaki sposób chcesz kupić pierścionek?

Czy wiesz, że pierścionek zaręczynowy możesz kupić nie tylko u jubilera? Jeżeli boisz się, że przyszła narzeczona nabierze podejrzeń, zamów wybrany model online np. w sklepie aclari.pl. Gotowy pierścionek możesz odebrać osobiście w salonie jubilerskim lub zamówić przesyłkę z dostawą pod wskazany adres. Jeśli boisz się, że ukochana domyśli się, co kryje się w paczce, zamów pierścionek np. do biura. Pamiętaj, żeby nie zostawiać zakupu pierścionka na ostatnią chwilę, zwłaszcza jeśli Twoja narzeczona nosi biżuterię w niestandardowym rozmiarze.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top