Zaproszenia ślubne z pomysłem

Zaproszenia ślubne z pomysłem
W wysyłaniu zaproszeń można kierować się tradycją, ale można też postarać się wyróżnić na tle innych. Jak to zrobić? Jakie pomysły na zaproszenia ślubne są godne uwagi? Poniżej propozycje kilku z nich!

Obecnie nikt nie chce, aby jego wesele było zwyczajne, pary konkurują z sobą w pomysłach na najbardziej odróżniające się dekoracje, film z wesela, czy ubiór ślubny. Elementem, który stał się polem tej rywalizacji, są także zaproszenia ślubne. Choć znaczna część narzeczonych wciąż stawia na tradycyjne ich formy, to osób które eksperymentują, jest coraz więcej! Czym możemy wyróżnić się w zaproszeniu ślubnym? Może to być sam jego wygląd np. nowoczesna forma kartki, może to być także ciekawy tekst, który dodamy w środku, albo coś absolutnie innego np. zaproszenie w formie elektronicznej. Co w takim razie wybrać? Oto przegląd najlepszych pomysłów na zaproszenia ślubne!
 

Zaproszenie ślubne „handmade”

Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie zachwytu gości w momencie otrzymania zaproszenia, jest jego piękna forma. Choć kartki produkowane fabrycznie również mogą mieć bardzo atrakcyjny wygląd, to nie mogą się równać ręcznie robionym zaproszeniom. Te często są naprawdę misternie wykonane, na bardzo dobrej jakości papierze i z wieloma „dodatkami” w postaci wstążek, kryształków, origami, czy innych ciekawych ozdób. Główną zaletą wybrania zaproszeń ślubnych typu handmade jest jednak sam pomysł, który jest absolutnie unikatowy i co do którego możemy być pewni, że nigdzie się nie powtórzy. Nawet w przypadku własnych gości możemy poprosić o kilka wzorów lub wybrać motyw przewodni, otrzymując potem różne wariacje na jego temat.
 

Unikatowe na 100%

Ręcznie wykonane zaproszenie ślubne jest zatem świetną opcją dla osób, które chcą się wyróżnić tym elementem wesela. Ile trzeba zapłacić za ten przywilej? Minimalna cena takiego zaproszenia to około 4 złote, ale zwykle jest to wydatek rzędu 5 – 6 złotych za jedną kartkę. Choć wydaje się, że to sporo, to i tak jest to jeden z najtańszych elementów wesela. Przy 150 gościach wysyła się około 80 zaproszeń, które będą kosztować 480 złotych (przy opcji 6 złotych za sztukę).

 


Wyjątkowy tekst zaproszenia ślubnego

Są jednak pary, którym zależy na utrzymaniu niskiego budżetu zaproszeń, dlatego wybierają tańsze opcje. Czy wciąż mają szansę, żeby się jakoś wyróżnić? Jak najbardziej! Elementem, który można wykorzystać, jest tekst zaproszenia, który nawet w przypadku zamawiania najtańszych zaproszeń, jest do wyboru przez narzeczonych. Zamiast standardowego „w dniu w parafii... odbędzie się ślub itd.” można spróbować być bardziej kreatywnym i wymyślić własny tekst. Jeśli para nie ma pomysłu na pewno sporo inspiracji znajdzie w Internecie. Popularne są stylizacje tekstu zaproszenia na dawne czasy przez używanie zwrotów typu „Waćpanowie i Waćpanny” albo układanie go w opis spektaklu teatralnego z wyróżnieniem trzech aktów, czyli ślubu, wesela i najczęściej... nocy poślubnej. Niektórzy wysyłają do gości „wezwanie do sądu”, który ma rozpatrzeć sprawę miłości państwa młodych. Dobrych pomysłów jest naprawdę sporo, warto także pomyśleć i spróbować opracować taki tekst samemu. Dobrze, jeśli będzie on ciekawy i dowcipny, to na pewno wyróżni go spośród innych zaproszeń.

 


Multimedialne zaproszenie ślubne

Nikt nie powiedział, że zaproszenie koniecznie musi być w formie kartki wysyłanej lub wręczanej samodzielnie gościom. W końcu mamy XXI wiek, może warto zerwać z tradycją i spróbować nowych sposobów? Jednym z nich jest stworzenie zaproszenia multimedialnego, najczęściej w formie krótkiego filmiku. Potem taki filmik można rozesłać do gości poprzez maila albo umieścić na Youtube i wysłać im tylko link. Staje się to coraz bardziej popularne, bo jest też bardzo efektowne. Fabuła filmiku najczęściej opiera się na pisaniu na kartkach kolejnych ważnych elementów, czyli kiedy odbędzie się ślub, gdzie itd., wszystko na tle pięknej scenerii i w wybornym nastroju narzeczonych. Jednak można postawić na bardziej kreatywne wykonanie, wszystko tak naprawdę zależy od pomysłu narzeczonych oraz osoby, która zajmie się filmowaniem i edytowaniem zaproszenia. Choć nie wszystkim parom może odpowiadać tak nowoczesna forma, to dla tych, które szukają szalonego i nietypowego sposobu na zaproszenie gości weselnych, jest to opcja godna rozważenia.

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecane artykuły

Oryginalne motywy ozdobne na ślubnych zaproszeniach Oryginalne motywy ozdobne na ślubnych zaproszeniach
Bez wątpienia, ślub to bardzo ważny dzień. Dla wielu osób jest to szczególnie istotne wydarzenie, które będzie zapamiętane do końca życia. Nic więc dziwnego, że ludzie w każdym wieku bardzo przykładają się do organizacji tego wyjątkowego eventu. Aby ...
Czytaj więcej
Zaproszenia gości na ślub Zaproszenia gości na ślub
Zaproszenie ślubne ma wielkie znaczenie. Dla wielu gości jest to także wspaniała pamiątka. Nie powinno się lekceważyć jego formy. Poza tym informacje w nim zawarte mają wielkie znaczenie. Spójrzmy na ten temat bardziej szczegółowo.
Czytaj więcej
Najlepsze teksty na zaproszenia ślubne Najlepsze teksty na zaproszenia ślubne
Zaproszenie to nie tylko ładna kartka, ale także jego zawartość. Można zdecydować się na standardowy tekst, ale znacznie lepiej jest dodać coś od siebie i zachęcić gości ciekawym tekstem. Jak to zrobić?
Czytaj więcej

Wasze komentarze (0)

  • Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top