Ciekawe wzory zaproszeń ślubnych

Ciekawe wzory zaproszeń ślubnych
Zaproszenia ślubne to element wesela, z którego nie można zrezygnować. Czy jednak można postarać się trochę je urozmaicić? Jak najbardziej! Wybór ciekawego wzoru i tekstu sprawi, że nasze zaproszenia będą inne, niż wszystkie pozostałe!

Każdy lubi się trochę wyróżnić, czy pokazać innym swoją osobowość. Staramy się robić to przy prawie każdej okazji, a już ślub i wesele idealnie się do tego nadają. Organizujemy je tak, aby wyrażały nasz styl, który ma być widoczny w każdym, nawet najmniejszym detalu. Zaproszenia ślubne również podlegają tej zasadzie. Jak znaleźć te wyjątkowe, które idealnie do nas pasują? Zaproszenia ślubne zwykle są jednym z najtańszych elementów wesela, nawet przy dużej liczbie gości nie wysyłamy ich tak dużo, żeby nie móc pozwolić sobie na bardziej wymyślne wzory. Producenci proponują całą masę przepięknych modeli, co roku powstają nowe, coraz bardziej kreatywne. Jakie wzory zaproszeń możemy wykorzystać na własnym ślubie?


Zaproszenia hand made

Najbardziej godne uwagi są ręcznie robione zaproszenia. Ich wykonawcy mają w sobie spore pokłady kreatywności, co widać w różnorodności i niezwykłości takich zaproszeń. Czym można urozmaicić zaproszenie hand made? Najczęściej są to zaproszenia na pięknym, wysokiej jakości papierze z dodatkiem wstążek, kryształków, materiałów np. bardzo popularnych w sezonie 2015/16 koronek. Absolutnym hitem są za to zaproszenia wycinanki! Można zażyczyć sobie wycięcie dosłownie każdego wzoru np. swoich imion, wzorków inspirowanych folklorem, czy nawet obrazka przedstawiającego pewną historię. Takie zaproszenia to prawdziwe małe dzieła sztuki, goście, którzy je otrzymają, na pewno nie będą mogli oderwać od nich wzroku.

 


Zaproszenia fabryczne

Ręcznie robione zaproszenia są jednak sporo droższe, niż te produkowane fabrycznie, dlatego sporo par decyduje się na te drugie. Czy to oznacza, że nie będziemy mieli szans na wyróżnienie się? Absolutnie nie! Tutaj również możemy znaleźć piękne wzory. Poeksperymentować warto z papierem, na jakim drukujemy zaproszenie. Można wybrać gruby i trochę świecący albo matowy, w zależności od preferencji. Przepięknie wyglądają litery i wzory tłoczone na takim właśnie grubym papierze, które wyróżnią zaproszenie spośród wielu podobnych. Wielu pewnie będzie zastanawiać się, czy zaproszenie nie jest ręcznie robione.
 

Ciekawe teksty na zaproszenia ślubne

Wygląd zaproszenia to nie wszystko, warto nadać mu szczególny charakter poprzez tekst, jaki się w nim znajdzie. Opcji jest bardzo wiele, można ułożyć tekst w formie wezwania do sądu, czy afiszu teatralnego. Jeszcze więcej opcji znajdziemy w Internecie, możemy też postawić własny pomysł. Jeśli decydujemy się na taki specyficzny tekst, warto dobrać wygląd zaproszenia do niego, a nie odwrotnie. Zaproszenie nie musi mieć standardowej formy, można po prostu przysłać je jako stary telegram, albo stylizować na właśnie wezwanie do sądu.


Własnoreczne zaproszenia

Wybór niestandardowego zaproszenia to zwykle bardzo dobra decyzja. Pozwala na uruchomienie własnej kreatywności, a przy tym zaskakuje gości i sprawia, że lepiej je zapamiętają. Warto czasem zdecydować się na taki zaskakujący krok, a tym bardziej na własnym weselu! Może nawet postanowimy wykonać zaproszenia własnoręcznie? Jeśli tylko czas nam na to pozwala, na pewno będzie to dobra decyzja!

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecane artykuły

Oryginalne motywy ozdobne na ślubnych zaproszeniach Oryginalne motywy ozdobne na ślubnych zaproszeniach
Bez wątpienia, ślub to bardzo ważny dzień. Dla wielu osób jest to szczególnie istotne wydarzenie, które będzie zapamiętane do końca życia. Nic więc dziwnego, że ludzie w każdym wieku bardzo przykładają się do organizacji tego wyjątkowego eventu. Aby ...
Czytaj więcej
Zaproszenia gości na ślub Zaproszenia gości na ślub
Zaproszenie ślubne ma wielkie znaczenie. Dla wielu gości jest to także wspaniała pamiątka. Nie powinno się lekceważyć jego formy. Poza tym informacje w nim zawarte mają wielkie znaczenie. Spójrzmy na ten temat bardziej szczegółowo.
Czytaj więcej
Najlepsze teksty na zaproszenia ślubne Najlepsze teksty na zaproszenia ślubne
Zaproszenie to nie tylko ładna kartka, ale także jego zawartość. Można zdecydować się na standardowy tekst, ale znacznie lepiej jest dodać coś od siebie i zachęcić gości ciekawym tekstem. Jak to zrobić?
Czytaj więcej

Wasze komentarze (1)

  • Paweł 2017-04-20, 12:43

    Najlepszy wzór to własny rysunek

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top