Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Zawieranie małżeństwa w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Zawieranie małżeństwa w Urzędzie Stanu Cywilnego.
Do zawarcia związku małżeńskiego potrzebne jest zrealizowanie pewnych formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego. Warto jest wiedzieć wcześniej co potrzeba tam osobiście dostarczyć, by załatwić wszystko od razu.

Formalności jakich należy dopełnić w USC nie są skomplikowane. Dokumenty jakie będą potrzebne przyszłej Parze Młodej to odpis skrócony aktu urodzenia oraz dowód osobisty. W przypadku osób rozwiedzionych wymagany będzie także odpis skrócony aktu małżeństwa wraz z adnotacją o rozwodzie, natomiast osoby owdowiałe będą musiały dostarczyć odpis skrócony aktu zgonu małżonka. Przed Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego przyszli małżonkowie podpisują dokument zaświadczający o braku okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. By ślub mógł zostać zawarty musi upłynąć miesiąc od daty jego podpisania. Akt małżeństwa sporządzony zostanie tuż po jego zawarciu, a małżonkowie otrzymają jego 3 odpisy. Opłata skarbowa jaka jest pobierana za jego sporządzenia wynosi 84 zł.


Ważne adresy

Narzeczeni, którzy zdecydują się tylko na zawarcie małżeństwa cywilnego, formalności tych dopełniają w Urzędzie Stanu Cywilnego w Toruniu, przy ul. Bydgoskiej w pokoju nr 7.  W przypadku ślubu konkordatowego wszelkie dokumenty składa się w USC odpowiednim dla miejsca stałego zameldowania jednego z narzeczonych.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top