Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Zawarcie małżeństwa w USC

Zawarcie małżeństwa w USC
W celu zawarcia małżeństwa narzeczeni powinni stawić się w Urzędzie Stanu Cywilnego osobiście. Dokumenty jakie należy ze sobą zabrać to odpis skrócony aktu urodzenia oraz dowód osobisty do wglądu. Od osób rozwiedzionych dodatkowo wymagany będzie odpis skrócony aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie. Natomiast osoby owdowiałe są zobowiązane dostarczyć odpis skrócony aktu zgonu małżonka.

Jeśli akt waszego urodzenia znajduje się w księgach Urzędu Stanu Cywilnego w Białymstoku, jego złożenie nie będzie konieczne. Datę zawarcia małżeństwa można ustalić z wyprzedzeniem do 6 miesięcy. Wszystkie dokumenty muszą zostawać złożone oraz podpisane na miesiąc przed datą ślubu. W uzasadnionym przypadku termin ten może ulec skróceniu.
 

Opłaty i inne formalności

Opłata jak zostaje pobierana przez USC za sporządzenie aktu małżeństwa wynosi 84 zł. Dokonać jej można poprzez wpłatę w kasie Urzędu bądź też przelewem na konto. Akt małżeństwa sporządzany jest tuż po jego zawarciu, a jego 3 odpisy małżonkowie otrzymają jeszcze w dniu jego zawarcia. Wszystkie te formalności dopełnia się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Białymstoku przy ulicy Kilińskiego 6 (parter). Godziny pracy Urzędu: poniedziałek - 7.30 – 15.30 wtorek - 8.00 – 16.00 środa - 7.30 – 15.30 czwartek - 7.30 – 15.30 piątek - 7.30 – 15.30.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top