Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Rozruszajcie towarzystwo (cz. V)

Rozruszajcie towarzystwo (cz. V)
Wie to każdy, kto miał już własne wesele – na początku trudno „kazać” gościom ruszyć się z miejsca
Dlatego podajemy dzisiaj kilka propozycji na zabawy, które zaangażują wszystkich gości nie każąc im nawet wstawać z miejsca.

15. Test dla gości

Świadkowie albo sama Para Młoda przygotowują przed weselem test na swój temat. Niech nie będzie za długi – od 10-15 pytań z kilkoma wariantami odpowiedzi (a, b, c, itd.). Oczywiście warto, żeby zarówno pytania, jak i odpowiedzi były śmieszne, aby goście dobrze się bawili rozwiązując test. Kartki z pytaniami rozłóżmy na stolikach albo na każdym jeden albo dla każdego gościa osobny egzemplarz. Kiedy już wszyscy rozwiążą test (nie pospieszajmy ich, niech to robią nawet jedząc obiad, czy ciasto), zbierzmy odpowiedzi, zliczmy je i nagrodźmy osobę lub stolik z największa liczbą poprawnych odpowiedzi. Można przy każdym pytaniu dopisać „inne ” i wtedy nagrodzić także za najciekawsze/ najśmieszniejsze propozycje.

16. Ekspres

Kiedy nadejdzie moment krojenia tortu i kelnerzy zaczną go roznosić, ostrzeżcie gości, żeby jedli bardzo ostrożnie Brak należytej uwagi może się bowiem skończyć zakrztuszeniem lub złamanym zębem! Otóż, w torcie schowanych zostało kilka landrynek, osoba, która znajdzie jedną z nich jako pierwsza wygrywa ufundowany przez Państwa Młodych ekspres do kawy! Kiedy ktoś z gości krzyknie nagle „mam!”, zacznijmy bić mu brawo i powiedzmy, że idziemy na zaplecze po prezent. Gwarantujemy zdziwienie a twarzy zwycięzcy i uśmiechy na pozostałych buziach kiedy postawimy przed szczęściarzem kawę, a obok gazetę Super EKSPRES Pozostałym osobom, które znajdą cukierki w torcie dajmy nagrody pocieszenia (np. po paczce landrynek).

17. Głuchy telefon.

Tak, ten sam, w który bawiliśmy się w przedszkolu, czy podstawówce. Tylko wtedy bawiliśmy się w kilkanaście osób, a na weselu jest ich czasem kilkaset! Zastanawiacie się jak będzie brzmiało zdanie powtórzone przez setkę osób? Sprawdźcie! Możecie na kilka sposób tę zabawę zorganizować.

Po 1. Pani Młoda wymyśla zdanie, szepcze je do ucha świadkowi, on przekazuje dalej i tak na około sali aż dotrze do Pana Młodego, który musi je wypowiedzieć na głos. Po śmiechu swojej żony i osób siedzących najbliżej niej będzie wiedział czy ma cokolwiek wspólnego z wersją pierwotną.

Po 2. Dzielimy się na dwie drużyny. Nie trzeba nawet wstawać z miejsc, niech świadek wskaże stoliki tworzące jedną drużynę – znajdujące się najbliżej siebie po jednej stronie sali – i drugą. Mogą to być goście Pani i Pana Młodego – o ile są w podobnej ilości, gdyż ważne jest aby obie drużyny miały bardzo podobną liczebność. Pan i Pani Młoda wymyślają wspólne hasło (im dłuższe, tym weselej) i „puszczają” je dalej swoim drużynom. Zabawa polega na tym, żeby naj najszybciej hasło dotarło do ostatniej osoby w drużynie, która musi wykrzyczeć je na głos. Jest duża szansa, że każda drużyna będzie miała ostatecznie zupełnie inne hasło.

Autor: Marta Polak

Pozostałe artykuły z serii "Zabawy weselne dla wszystkich gości":

Rozruszajcie towarzystwo! część I
Rozruszajcie towarzystwo! część II
Rozruszajcie towarzystwo! część III
Rozruszajcie towarzystwo! część IV

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top