Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Podróż poślubna last minute

Podróż poślubna last minute
Podróż poślubną można zaplanować na różne sposoby, ale jeśli chcemy wyjazdu, który jest zorganizowany, tani, a przy tym spontaniczny, to na pewno wyjazd last minute przypadnie nam do gustu! Gdzie szukać dobrych ofert i dokąd wyjechać na miesiąc miodowy?

Łatwo zorganizować podróż poślubną, kiedy mamy odłożone na nią spore fundusze, ale zwykle ślub i wesele pochłaniają tak duże pieniądze, że trudno jest wcześniej wykupić zagraniczne wakacje. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z wyprawy, dobrą opcją jest skorzystanie z oferty biur podróży sprzedających wakacje last minute. Po wyczerpujących ślubnych przygotowaniach przyda się trochę spontaniczności i braku planowania.
 

Last minute w biurach podróży

Oferty last minute stały się bardzo popularnym sposobem spędzania wakacji, bo pozwalają na znaczne obniżenie kosztów wyjazdu, o około 30 – 60%. Najwięcej jest ich w końcówce sezonu letniego, ale łatwo można je znaleźć w ciągu całego roku. Dlaczego są świetnym pomysłem na podróż poślubną? Bo zwykle są to wyjazdy do popularnych kurortów w tzw. ciepłych krajach, z wyżywieniem all inclusive i opieką biura podróży. Takie wyjazdy są właśnie najczęściej wybierane przez młode małżeństwa na spędzenie ich miesiąca miodowego, dlaczego zatem nie zrobić tego trochę bardziej spontanicznie, a przy tym znacznie taniej?
 

Podróż poślubna last minute – dla kogo?

Wyjazd last minute nie będzie dobry dla każdego, są osoby, które lubią mieć wszystko zaplanowane z wyprzedzeniem, albo po prostu mają mało czasu na wyjazd, więc nie mogą sobie pozwolić na niepewność i szukanie ofert. Jest to jednak idealna propozycja dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na wyjeździe, bo ceny są znacząco niższe w porównaniu z tym samym wyjazdem zaplanowanym wcześniej, albo dla tych, którzy wydali wszystkie oszczędności na ślub i planują zorganizowanie wyjazdu za pieniądze otrzymane w prezentach. Spontaniczny wyjazd docenią także ci, którzy mają w sobie odrobinę szaleństwa, bo często dosłownie do dnia przed wyjazdem nie będą mieli pojęcia, gdzie się wybierają, oraz ci, którzy byli tak zajęci przygotowaniami do wesela, że nie znaleźli czasu na poszukiwanie ofert wyjazdów.Najlepsze oferty last minute

Gdzie można wybrać się w podróż poślubną last minute? Biura podróży stawiają na południe Europy, szczególnie Cypr, Kretę i inne greckie wyspy, Hiszpanię, włoską Sycylię, czy Turcję. Jeszcze niedawno bardzo popularne były Egipt i Tunezja, choć to uległo zmianie z powodu zagrożenia bezpieczeństwa turystów. Zdarzają się także bardziej niezwykłe oferty np. do Chin, na Wyspy Zielonego Przylądka. Takie oferty jednak są znacznie niżej przecenione, niż te w Europie, a mimo wszystko można „upolować” dobrą okazję. Jak zostało to już wcześniej wspomniane, koszt wyjazdu last minute jest około 30 - 60% niższy od ceny standardowej, co sprawia, że za tygodniowy pobyt dla jednej osoby w dobrych warunkach możemy zapłacić nawet mniej niż 1000 złotych.Jak zaplanować podróż poślubną last minute?

 Do wakacji last minute nie trzeba się w większym stopniu przygotowywać. Z wyprzedzeniem można szukać ofert, aby upewnić się, które biuro dysponuje najtańszymi, zapoznać się z ofertami z różnych krajów, tak aby mniej więcej wiedzieć, gdzie chcemy pojechać i jak rozkładają się koszty. Poza tym wystarczy wybrać termin i wziąć urlop w pracy, a na kilka dni przed wyjazdem powrócić do poszukiwania ofert i wybrać najbardziej nam odpowiadającą.

Z nutką niepewności

Oczywiście jest w tym poszukiwaniu trochę niepewności, może się okazać, że dostępne wycieczki nie dopasują się idealnie do naszego urlopu, albo nie do końca będzie nas satysfakcjonować kierunek, który odpowiada nam cenowo i czasowo, ale w większości przypadków jest to ryzyko, które warto podjąć. Większość ofert jest w gruncie rzeczy bardzo do siebie podobna, a czas urlopu zapewne można lekko dostosować. To sprawia, że podróż poślubna last minute zapewne okaże się bardzo dobrą inwestycją, bo zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na dodatkowe atrakcje podczas wyjazdu albo na zakupy.

Bardzo dobre oferty last minute można znaleźć na pięknej Krecie:

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top