Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Podróż poślubna? Pomyślcie o Majorce!

Podróż poślubna? Pomyślcie o Majorce!
Podróż poślubna to bez wątpienia sposób na dobry odpoczynek i zregenerowanie sił po długotrwałych przygotowaniach do wesela oraz samym weselu. Podróż poślubna na Majorkę to z całą pewnością rewelacyjny pomysł na spędzenie czasu.

Majorka jest wyspą położoną na Morzu Śródziemnym i należy do Hiszpanii. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że nie sposób się na niej nudzić. Wczasy na Majorce dla dwojga to mnóstwo atrakcji, które wypełnią każdy dzień po brzegi. Dłuższy pobyt pozwala dość dobrze poznać wyspę i… odkryć miejsca, które nie widnieją w przewodnikach turystycznych.

Od czego zacząć przygodę na Majorce? Możliwości jest wiele. Poza poślubnym odpoczynkiem na złocistych plażach i zażywaniem ciepłych kąpieli w morzu, warto pomyśleć o zwiedzaniu wyspy. Ale zamiast samochodu warto wybrać… rowery. To szansa nie tylko na dobrą zabawę, ale również spędzenie czasu tylko we dwoje.

Gdy chcecie odpocząć – plaża dla dwojga

Majorka wyróżnia się nie tylko czystymi plażami, lecz także ich ilością. Chcecie przebywać tylko w swoim towarzystwie lub mieć całą plażę wyłącznie dla siebie? Nie jest to niemożliwe, choć nie obejdzie się bez szukania. Na wyspie jest mnóstwo dzikich, trudno dostępnych plaż, które bardziej rozleniwieni turyści omijają szerokim łukiem. To doskonała szansa, by znaleźć własny skrawek nieba!

Jeżeli chcecie spędzić czas wśród innych, to warto wybrać się na jedną z wielu znanych i cenionych przez turystów plaż. Tam również czeka wiele atrakcji. Wystarczy wskazać choćby na możliwość nurkowania czy zażywania sportów wodnych. Czeka nie tylko wiele wypożyczalni sprzętów wodnych, lecz także cierpliwych instruktorów.

Gdy macie ochotę poznać historię – wycieczka po stolicy

Stolicą Majorki jest Palma. To wyjątkowe, bo portowe miasto. Jeżeli chcecie je zwiedzić, to poza odwiedzeniem atrakcji umieszczonych w przewodniku (np. pałacem Almudaina czy katedrą La Seu), warto… się zgubić. To wyjątkowa szansa, by jeszcze lepiej poznać miasto. A sprzyjają temu kręte, wąskie uliczki i zabytkowe kamienice.

Po męczącej wędrówce, koniecznie spróbujcie lokalnej kuchni i kawy. Tę serwują liczne kawiarnie rozsiane po całym mieście. Wieczór również warto spędzić w mieście, bo zapraszają nie tylko liczne kluby i dyskoteki, lecz także imprezy organizowane na mieście.

By wspomnienia były wyjątkowe

Decydując się spędzić podróż poślubną na Majorce, warto odwiedzić również zapadające w pamięć miejsca. Do tych należą m.in. Palma Aquarium, czyli duży kompleks akwariowy i jaskinie położone w Porto Cristo. O ile wykupienie wstępu do Palma Aquarium wiąże się z podziwianiem niezwykłego świata podwodnego, o tyle wędrówka po jaskiniach jest nie tylko niezapomnianą atrakcją, lecz także przyjemnie męczącą. Trudy zostają jednak wynagrodzone. Jak?

Dla turystów, którzy zdecydują się odwiedzić jaskinie, zostały przygotowane specjalne atrakcje. Wystarczy tylko powiedzieć, że zarówno jeziora znajdujące się w jaskiniach, jak i ściany, zostały podświetlone. Oglądając pojawiające się kolejno obrazy, można poczuć się jak w bajce. A skoro właśnie o to chodzi w podróży poślubnej, to Majorka jest jednym z kierunków, który koniecznie należy rozważyć.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top