Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Pierwszy taniec – pomysły i rady

Pierwszy taniec – pomysły i rady
Po wszelakich formalnościach związanych z wejściem młodej pary oraz wszystkich gości na salę, wzniesieniu toastu oraz życzeniach, przychodzi czas na pierwszy taniec w wykonaniu młodego państwa. Taniec, który jest oficjalnym rozpoczęciem wielkiej nocnej imprezy. Dlatego do pierwszego tańca przygotowania ruszają już na kilka tygodni przez uroczystością.

Młodzi pragną, aby ich pierwszy taniec nie był jedynie bezsensownym, kilkuminutowym kręceniem się w kółko w jednym miejscu. Pragną, aby swoim pierwszym wyjściem na parkiet zadziwić zaproszonych gości.


Przedmałżeńskie lekcje tańca

Aby dobrze przygotować się do pierwszego tańca, jak również kolejnych, młodzi decydują się jeden z dwóch sposobów:

  • zapisanie się do szkoły tańca
  • wypożyczenie płyt DVD z kursem tańca.

Częściej młodzi decydują się jednak na zapisanie do szkoły tańca. Oczywiście nie trzeba wziąć wszystkich lekcji tańca, wystarczy skorzystać z zaledwie kilku, aby nauczyć się podstawowych kroków w rytm wybranej wcześniej piosenki, a następnie nauczyć się układu, który później można ćwiczyć w domu. Koszt jednej lekcji z profesjonalnym instruktorem zamyka się w kwocie około 25 zł. Aby dobrze nauczyć się danego układu, potrzebne jest około 5 godzin nauki. Dlatego koszt całego, skróconego kursu tańca wyniesie parę młodą blisko 250 zł. Druga formą nauki jest wypożyczenie płyt DVD i poznanie tajników tańca towarzyskiego na własną rękę. Z jednej strony jest to na pewno oszczędność, a z drugiej ryzyko. Bowiem płyta na pewno nie zastąpi człowieka, który od kilkunastu lat uczy profesjonalnego tańca.


Symbolika pierwszego tańca

Dlaczego ten pierwszy taniec jest aż tak istotny? Ponieważ oprócz zaprezentowania się przed zaproszonymi gośćmi, taniec młodych jest symbolem nierozerwalnego związku małżeńskiego, jaki będą tworzyć nowi małżonkowie. Zwykle młodzi tańczą na środku sali, a goście tworzą wokół nich duży krąg. Zaraz po zakończeniu tańca, zgodnie z tradycją, młodzi unoszeni się na krzesłach przez zaproszonych gości (wyłącznie panów) i następuje "powietrzne całowanie".


Jaką wybrać piosenkę?

Wybór piosenki na pierwszy taniec jest niezwykle trudny. Zwykle młodzi wybierają taki utwór, który kojarzy im się z poznaniem czy pierwszym pocałunkiem. Utwór ten musi przypominać młodym o pierwszych chwilach razem. Piosenka ma pomóc pokonać stres, który zapewne towarzyszył będzie młodym na początku wesela. Niektóre młode pary wybierają standardowe utwory, inni kierują się ku oryginalności. Największy wybór piosenek na pierwszy taniec dostępnych jest na stronie z piosenkami na pierwszy taniec – piosenkinawesele.pl. Poniżej przedstawiamy nasze 20 propozycji piosenek na pierwszy taniec:

1. Lady Pank – "Zawsze tam gdzie ty"
2. Seweryn Krajewski – "Wielka miłość"
3. Krzysztof Krawczyk – "Bo jesteś Ty"
4. Wilki – "O miłości"
5. Natalia Kukulska – "Zakochani"
6. Karolina Kozak – "Razem zestarzejmy się"
7. Stachursky – "Zostańmy razem"
8. Grzegorz Tomczak – "Niebieska Piosenka"
9. Dwa Plus Jeden – "Windą do nieba"
10. Bajm – "Być z Tobą"
11. Piotr Rubik – "Psalm dla Ciebie"
12. Farba – "Chcę tu zostać"
13. Anna Jantar – "Przetańczyć z Tobą chcę"
14. Krzysztof Kiliański – "Prócz Ciebie nic"
15. Krzysztof Krawczyk – "Weselne Preludium"
16. Paulla – "Od dziś"
17. Kayah – "Prócz ciebie nic"
18. Irena Jarocka – "Wymyśliłam Cię"
19. Marek Grechuta – "Będziesz moją panią"
20. Piotr Szczepanik – "Kochać"


Dekoracja tworząca nastrój

Oprócz wyboru piosenki na pierwszy taniec, bardzo ważna jest dekoracja, która zarazem tworzy odpowiedni nastrój. Oto nasze dwie propozycje na oryginalną dekorację:

1. Ułożenie na środku sali koła lub serca z kwiatów, które zrobione będą z bibuły lub z balonów w kształcie serc. Młodzi tańczą wewnątrz tego serca. Taka sceneria będzie na pewno niesamowitym przeżyciem młodej pary, jak również wszystkich zaproszonych gości weselnych

2. Kolejnym pomysłem mogą być spadające balony z sufitu w momencie rozpoczęcia przez młodych pierwszego tańca. Ten element zapewne uświetni i jeszcze bardziej wzmocni symbolikę pierwszego tańca

Pomysłów jest zapewne o wiele więcej. Jednak wszystko zależy osób odpowiedzialnych za stworzenie podniosłej atmosfery podczas pierwszego tańca.


Oryginalny pomysł na pierwszy taniec

Niektóre pary chcą, aby już pierwszym wyjściem na parkiet oszołomić przybyłych gości. Dlatego decydują się na niepowtarzalny taniec, który na długo wejdzie do pamięci zebranych na sali weselnej. Takim oryginalnym pomysłem może być połączenie dwóch utworów. Pierwszy z nich miałby charakter wyciszenia. Dzięki temu młodzi wsłuchani w słowa o miłości i wierności przez te kilkadziesiąt sekund mogliby wspomnieć pierwsze chwile przeżyte razem, pierwszy pocałunek, wspólną wyprawę. Natomiast drugi utwór stanowiłby niejako początek wielkiej zabawy, która będzie odbywała się przez całą noc. Wszystko jednak zależy od pomysłowości młodej pary.

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top