Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Parami, drużynami, samodzielnie – bawmy się! (cz. VIII)

Parami, drużynami, samodzielnie – bawmy się! (cz. VIII)
Co można znaleźć w damskiej torebce? Jakie suknie ślubne można zaprojektować z papieru toaletowego? Czy płetwy służą tylko do biegania? Odpowiedzi na te pytania mogą rozbawić naszych gości. Kolejny z artykułów cyklu.

31. Suknia dla Panny Młodej

Potrzebnych będzie kilkanaście rolek białego papieru toaletowego. Zaprośmy do zabawy od kilku do kilkunastu osób, niech utworzą trzy lub czteroosobowe drużyny (3-4). Jeden z członków każdej grupy zostaje modelką, reszta projektuje suknię ślubną dla swojej modelki – oczywiście jednym dostępnym materiałem jest wspomniany papier. Oczywiście nie może zabraknąć welonu, bukietu, czy obrączki. Najlepiej ustalić limit czasowy (5-7 minut), po tym czasie zwycięską drużynę brawami wybierają goście lub jury złożone np. z Młodych i ze świadków. Można przyznać kilka nagród, np. za największą liczbę szczegółów, za najdłuższy welon, za najbardziej strojną suknię, itd.

32. Damska torebka

Należy zrobić listę rzeczy, które mogą/znajdują się w damskiej torebce. Rzeczy ze względu na częstotliwość i oczywistość występowania dostają punkty, np. szminka 1 pkt, śrubokręt 10 pkt., a po drodze: prezerwatywa 5 pkt., szczotka do włosów 2 pkt., itd. Możemy taką listę przygotować samodzielnie przed weselem lub poprosić o to gości. Wtedy ktoś chodzi z mikrofonem między stolikami, poszczególne osoby wymieniają kolejne rzeczy i wspólnie przypisujemy im punkty. Potem zapraszamy kilka ochotniczek aby przyszły na środek sali wraz ze swoimi torebkami. Prowadzący zaczyna czytać kolejne rzeczy z listy, a panie biorące udział w zabawie muszą je wyciągać z torebek (jeśli oczywiście się tam znajdują). Następnie następuje komisyjne liczenie punktów i wygrywa ta pani, która będzie ich miała najwięcej.

33. Płetwy

Organizujemy dwie drużyny 6-7 osobowe. Mogą być (a nawet będzie weselej jeśli będą) damsko-męskie. Ustawiamy obie drużyny na jedne linii i dwóm pierwszym osobom zakładamy na nogi płetwy. Kilka metrów od nich stawiamy krzesło lub kieliszek, na którym ustawiamy literatkę i szampana albo kieliszek i wódkę. Na znak wodzireja pierwsza osoba rusza w kierunku krzesła, musi wypić pełną literatkę/kieliszek, wrócić do swojej drużyny i oddać płetwy kolejnej osobie, która ma takie samo zadanie – dobiegnięcia i wypicia. Oczywiście wygrywa drużyna, w której wszyscy zawodnicy szybciej wykonają zadanie.

Zapraszamy do lektury pozostałych artykułów z cyklu zabaw weselnych:

 

Zabawy weselne dla wielu cz. I
Zabawy weselne dla wielu cz. II
Zabawy weselne dla wielu cz. III
Zabawy weselne dla wielu cz. IV
Zabawy weselne dla wielu cz. V
Zabawy weselne dla wielu cz. VI
Zabawy weselne dla wielu cz. VII
Zabawy weselne dla wielu cz. IX

Autor: Marta Polak

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top