Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Konieczne formalności w USC

Konieczne formalności w USC
W trakcie przedślubnych załatwień nie obejdzie się bez wizyty w Urzędzie Stanu Cywilnego. Niezależnie czy staracie się o dopełnienie formalności związanych ze ślubem cywilnym czy też konkordatowym, w urzędzie musicie stawić się wspólnie wraz z dowodami osobistymi.

Osoby, które już wcześniej wstępowały w związek małżeński potrzebować będą dokumentów potwierdzających jego rozwiązanie. Jest to odpis skrócony aktu zgonu współmałżonka dla osób owdowiałych oraz odpis skrócony aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie dla osób rozwiedzionych. Jeśli wymagany akt znajduje się w tutejszym urzędzie, przedłożenie jego odpisu nie jest konieczne. Przed kierownikiem USC podpisuje się zaświadczenie o braku okoliczności uniemożliwiających zawarcie małżeństwa.
 

Opłaty i inne formalności

Po złożeniu wymaganych dokumentów, podpisaniu oświadczenia oraz dokonaniu opłaty skarbowej w wysokości 84 zł, ustalana zostaje data ślubu. Według ustawy musi minąć co najmniej miesiąc od momentu dopełnienia wszystkich formalności. Okres oczekiwania może zostać skrócony, na pisemny wniosek, jeśli zachodzą ważne okoliczności jak ciąża czy też wyjazd. Jeśli dopełniacie formalności związane ze ślubem konkordatowym po podpisaniu zaświadczenia, otrzymacie odpowiedni dokument, który następnie przedkłada się w parafii zawierania ślubu. Urząd Stanu Cywilnego w Inowrocławiu znajduje się przy ulicy Królowej Jadwigi 43. Kierownik USC urzęduje w pokoju nr 3. Telefon kontaktowy (52) 355 58 45. Adres email: usc@inowroclaw.ug.gov.pl.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top