Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Jakie formalności w USC?

Jakie formalności w USC?
Jedną z przedślubnych formalności jakiej dopełnić będziecie musieli to wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego. Zarówno w przypadku zawierania małżeństwa cywilnego, jak i konkordatowego procedury są bardzo podobne

Należy złożyć w USC te same dokumenty tj. odpis skrócony aktu małżeństwa oraz, w przypadku osób, które zawierały już wcześniej zawiązek małżeński, dokumenty potwierdzające jego ustanie.Wymagany jest odpis skrócony aktu małżeństwa wraz z adnotacją o rozwodzie lub odpis skrócony aktu zgonu współmałżonka. Do urzędu zabrać ze sobą należy także dowód osobisty, który potrzebny będzie do wglądu.


Inne formalności

W urzędzie podpisać będziecie musieli dokument, zaświadczający o braku przeciwwskazań do zawarcia Waszego małżeństwa. Musicie zrobić to osobiście. Po dokonaniu tej formalności ustalona zostanie Wasza data ślubu. Pamiętajcie, iż od momentu złożenia wymaganych dokumentów wg ustawy, musi upłynąć miesiąc do wyznaczonego terminu ślubu. W uzasadnionych przypadkach okres oczekiwania może zostać skrócony. Opłata skarbowa jaką pobiera USC za sporządzenie aktu małżeństwa wynosi 84 zł. Jeśli postanowiliście zawrzeć ślub wyznaniowy po dopełnieniu powyższych formalności, otrzymacie zaświadczenie o braku okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa, który będziecie mogli przedłożyć w parafii. Urząd Stanu Cywilnego w Legnicy zlokalizowany jest przy ulicy Chojnowskiej 2. Telefon kontaktowy (76) 723 33 74 oraz (76) 723 33 76.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top