Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Gdynia - jakie formalności w USC?

Gdynia - jakie formalności w USC?
W celu zarezerwowania terminu ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego należy dostarczyć komplet niezbędnych dokumentów co najmniej miesiąc wcześniej. Narzeczeni muszą stawić się osobiście wraz z dowodami osobistymi i odpisami skróconymi aktów urodzenia.

Osoby, których akt znajduje się w tutejszym urzędzie nie mają obowiązku jego dostarczania. Wystarczy, iż odbiorą bezpłatną notatkę z pokoju nr 25, która zostanie dołączona do dokumentacji. Wdowy oraz wdowcy poproszeni będą dodatkowo o załączenie odpisu skróconego aktu zgonu współmałżonka. Rozwiedzeni natomiast zobowiązani są do dostarczenia odpisu skróconego aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie lub odpisu prawomocnego orzeczenia sądu o rozwodzie. W wypadku gdy niezbędne akty znajdują się w USC w Gdyni, również można pobrać w pokoju nr 25 bezpłatną notatkę zwalniającą z ich składania.
 

Brak przeciwwskazań do zawarcia małżeństwa

Przed kierownikiem USC narzeczeni składają zapewnienie o braku okoliczności uniemożliwiających zawarcie małżeństwa oraz oświadczenie o wstąpieniu w związek małżeński. Przyszli małżonkowie będą musieli także zadecydować o tym jakie nazwisko będą nosić po ślubie. Opłata pobierana przez urząd za sporządzenie aktu małżeństwa wynosi 84 złote. Koszt wydania odpisu skróconego to 22 złote. Dokonać jej można w kasach lub poprzez wpłatę na odpowiedni rachunek bankowy.
 

Ślub konkordatowy

W przypadku ślubu konkordatowego formalności są identyczne. Należy złożyć te same dokumenty co w przypadku pobierania ślubu cywilnego. Pamiętać jedynie należy, iż wystawiane przez USC zaświadczenie o braku okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa posiada 3 - miesięczny okres ważności. Adres Urzędu Stanu Cywilnego w Gdyni: Aleja Marszałka Piłsudskiego 52/54 pokój nr 17 (parter) Telefon (58) 668 81 10, (58) 668 81 12; Godziny urzędowania od poniedziałku do piątku 8.00 – 16.00.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top