Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

4 typy podróży poślubnej - który wybierzesz?

4 typy podróży poślubnej - który wybierzesz?
W podróż poślubną można pojechać dosłownie wszędzie i to na różne sposoby: z biurem podróży lub organizując wszystko samodzielnie. Jakie można wyróżnić typy takich wyjazdów? Który z nich wydaje się wam najbardziej odpowiedni na podróż poślubną?

Podróż poślubną można zorganizować na różne sposoby, wszystko zależy oczywiście od upodobań małżonków. Może to być dwa tygodnie leżenia na plaży albo wyjazd na inny kontynent i intensywne zwiedzanie. Generalnie można jednak podzielić takie wyjazdy na 4 kategorie, która z nich wydaje się najatrakcyjniejsza?
 

TYP 1: All Inclusive na plaży

Chyba najpopularniejszy typ podróży poślubnej, głównie dlatego, że nie musimy się martwić o jego organizację, wystarczy wykupić wycieczkę w biurze podróży i gotowe. Ma to swoje ogromne zalety, podczas organizacji ślubu, mamy tyle rzeczy na głowie, że trudno byłoby się zająć również szczegółowym planowaniem podróży poślubnej. Poza tym po męczących przygotowaniach zwykle relaks w pięknym, ciepłym miejscu, najlepiej na plaży jest tym, czego nam potrzeba. Młoda para może skupić się na sobie i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem, a przecież to jest celem tego wyjazdu. W dodatku ten typ podróży poślubnej jest dostępny dla każdego, ceny takiego wyjazdu wcale nie są wygórowane. Można zaczekać do ostatniego momentu i wykupić ofertę Last Minute, która jeszcze obniży koszty. A gdzie jadą pary, które decydują się na taki wyjazd? Zwykle jest to wybrzeże Morza Śródziemnego, czyli greckie wyspy (Kreta, Korfu), Cypr, Wyspy Kanaryjskie, ale też Turcja lub dawniej popularne Egipt i Tunezja.
 

TYP2: Wyjazd w odludne miejsce

Jeśli naprawdę zmęczyliśmy się weselem i mamy dosyć tłumów, a chcemy w pełni nacieszyć się sobą nawzajem, warto rozważyć opcję wyjazdu w jakieś odludne miejsce. Może to być maleńki domek w Bieszczadach, gdzie spędzimy czas, wędrując po okolicach, a może nawet jeżdżąc konno. Może to być także dom znajomych w wiosce na Mazurach, czy gdziekolwiek indziej, gdzie nie spotkamy turystów, a i lokalnych mieszkańców nie ma zbyt wiele. Można także zdecydować się na spędzenie tygodnia w górach i spanie w namiocie lub w schroniskach. To najtańsza z opcji podróży poślubnej, jeśli znajomi lub rodzina użyczą nam miejsce, może nawet odbyć się prawie za darmo. Ma swoje spore zalety, pozwoli naładować akumulatory i nacieszyć się sobą.TYP 3: Podróż życia

Zawsze marzyliśmy o wyjeździe w Andy? A może o podróży po Stanach Zjednoczonych? Podróż poślubna to idealny moment, aby podarować sobie taki prezent, szczególnie jeśli możemy na to wykorzystać pieniądze otrzymane w prezencie. Możemy wykupić ofertę biura turystycznego albo zaplanować wszystko sami i wyjechać nawet na miesiąc. W tym czasie będzie my podróżować i starać się zobaczyć jak najwięcej, dlatego to opcja dla osób, które wciąż mają sporo energii po przygotowaniach do ślubu. To sposób na stworzenie naprawdę niesamowitych wspomnień, które będą towarzyszyć nam przez całe życie i będą kojarzyć się nam z pierwszymi chwilami spędzonymi w małżeństwie. Gdzie pojechać? Każdy z nas ma zapewne jakiś wymarzony kierunek, warto wybrać tak, aby obie strony były zadowolone. Zwykle jednak pary, które decydują się na taki wyjazd, planują go z dużym wyprzedzeniem i jest ich to dawne wspólne marzenie, które tylko czeka na odpowiednią chwilę. Choć konieczne będą spore fundusze, to wydatek na pewno będzie tego wart.
 

TYP 4: Szalony road trip

Opcja dla osób wystarczająco spontanicznych, by niczego nie planować, ale wziąć urlop i wybrać się w pierwsze miejsce, które przyjdzie nam do głowy. Można to zrobić własnym samochodem i przejechać wzdłuż lub wszerz Europę albo jeszcze ciekawiej – poruszać się autostopem! Marzymy o zwiedzeniu Bałkanów i dojechaniu autostopem do Turcji? Podróż poślubna to świetny moment. Poznamy wielu ludzi, z którymi będzie można podzielić się szczęściem, a trudy i niewygody takiej podróży tylko stworzą silniejszą więź.

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top