Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Suknia ślubna boho – panna młoda w modnej stylizacji

Dodano: 04-11-2018
slub_boho
Czym jest styl boho? To połączenie wszystkiego, co obecnie najmodniejsze: elementów retro, stylu miejskiego, odważnych dodatków, a nawet elementów sportowych. Boho to niezależność, dzikość, ale równocześnie ogromna kobiecość i subtelność. Nic dziwnego, że sukienki w stylu boho stały się przebojem ostatnich lat.

Suknia ślubna boho

Spełnienie marzeń dla wielu panien młodych – sukienka marzeń, bez konieczności rezygnowania z własnej osobowości. Niemal każda kobieta będzie dobrze wyglądać w sukni boho, bo w przypadku sukien ślubnych, łatwo zauważyć kilka cech: skromność, przywiązanie do detali, zwiewność i romantyczność. To wszystko składa się na boho, w którym królują koronki, tiul i proste kroje.

pin

Boho można porównać do kobiety-rusałki: suknie ślubne są pięknie wykończone, najczęściej odcięte w pasie, gdzie dół spływa w dół, luźną kaskadą materiału. Stylizacja boho nie jest minimalistyczna, bo możemy pozwolić sobie na dowolne dodatki (na przykład pióra, frędzle, ekstrawagancką torebkę lub sportowe buty. A może dżinsową kurtkę?), ale nie jest to przebranie księżniczki. Nie znajdziemy tu sukienek w stylu bezy, biżuteryjnych dodatków lub sztywnych gorsetów.

pin

Fryzury boho

Decydując się na stylizację boho należy zadbać o każdy detal. Włosy to bardzo ważny element całości – luźne upięcia, warkocze, rozpuszczone, falowane pukle – to wszystko ma podkreślać romantyczność, dziewczęcość i słodką niewinność. Fryzury boho są bardzo naturalne, stanowią przeciwieństwo sztywnych koków, w których każdy kosmyk jest pod kontrolą. Włosy upięte w stylu boho mają prawo „żyć własnym życiem”, choć oczywiście w sposób zamierzony.

pin

Do takiej stylizacji świetnie nadadzą się wianki, kwiaty, materiałowe opaski. To znakomite rozwiązanie dla przeciwniczek welonów.

Ostatnim, ważnym elementem jest makijaż – styl boho nie lubi przesady. Oko powinno zostać delikatnie podkreślone, bez wyrazistych kresek i brwi wymierzonych niemalże „od linijki”. Na ustach niech zagoszczą naturalne kolory w odcieniu nude.

Stylizacja boho

Skoro sukienka gotowa, a włosy upięte, warto zadbać o odpowiednią wiązankę – niezbyt formalną, pełną zielonych lub jesiennych liści i gałązek. Dobrze sprawdzą się bukiety z polnych kwiatów, choć róże też będą przepiękne – pod warunkiem, że nie upniemy ich w sztywny, równy bukiet.

pin

Jeżeli zależy wam, aby ślub w stylu boho wypadł jak najlepiej, zwróćcie uwagę na dodatki – sala nie powinna być perfekcyjna i przesadnie elegancka, ale ujmująca pastelowymi kolorami, pełna motywów nawiązujących do natury. Bukiety na stołach niech będą luźne, zadbajcie o świece i dodatki w stylu shabby chic (czyli styl retro w najlepszym wydaniu). I co najważniejsze – bądźcie na luzie, bo to pierwsza zasada stylu boho!

pin

Powrót do listy
Top