Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Ślub w plenerze - najpiękniejsze miejsca na świecie

Dodano: 13-09-2017
slub_plenerowy
Romantyczne wizje bajkowego ślubu to marzenie, którego nie trzeba się wstydzić. Czy należy tylko do kobiet? Pozostawimy to waszej ocenie. Miło czasem uciec myślą do wyobrażeń o idealnej, niezapomnianej ceremonii, najpiękniejszej sukni ślubnej, wspaniałym przyjęciu weselnym i wspólnym celebrowaniu najważniejszego wydarzenia w życiu. Wielką pokusą jest ślub w plenerze. Tu ogranicza was przecież jedynie własne wyobraźnia. No, może poza względami bezpieczeństwa i pieniędzmi.

Ślub w plenerze to wspaniała inspiracja, którą można rozwijać bez końca. Świat jest piękny, a kto zabroni nam marzyć? Przedstawiamy najpiękniejsze i zarazem najniezwyklejsze miejscówki na ślub plenerowy, rozsiane po całej Ziemi. Wszystkie są cudowne, szalenie romantyczne, a niektóre dosłownie zapierają dech w piersiach. Jesteście gotowi na podróż bez żadnych ograniczeń?

#1 Malibu Rocky Oaks

Zacznijmy od pięknego Malibu w Stanach Zjednoczonych. To miejsce słynie w całym regionie jako idealny punkt na niezapomniany ślub w plenerze. To teren prywatny – obejmuje winnice z działką o powierzchni 37 akrów, wraz z przepięknym widokiem na góry Santa Monica. Koszt organizacji ślubu w tym miejscu oscyluje od 12 000 do nawet 40 000 dolarów. 

 

 

#2 Ślub na kowbojskim rancho

Ranch Rim Rock to miejscówka w USA, niedaleko Las Vegas i San Diego. Ranczo zbudowano w 1947 r. na potrzeby zrealizowania kilkudziesięciu kowbojskich filmów kręcących w pobliskiej Pioneertown. Obecnie nietypowa nieruchomość oferuje noclegi i możliwość organizacji wesel lub innych imprez. Trzeba przyznać, że to świetny pomysł dla romantyków i ludzi kochających bohemę.

 

 

#3 Ślub w środku lasu

Położona w leśnej scenerii Kaplica Thorncrown (stan Arkansas, USA) wznosi się na wysokość czterdzieści ośmiu stóp. Ta wspaniała drewniana konstrukcja liczy sobie 425 okien i ponad 6000 stóp kwadratowych szkła. Bardzo często odbywają się tutaj śluby, choć warto się zastanowić, czy możemy je zaliczyć jako plenerowe?

 

 

 

#4 Ślub na Bali

Oszałamiająca sceneria, luksusowe otoczenie – trudno opisać wrażenie z miejsca nazywanego Tirtha Bridal w indonezyjskim Bali. Ślub w plenerze nabiera tu nowego znaczenia! Romantyczny i luksusowy kurort oferuje nie tylko organizację ceremonii ślubnej pod gołym niebem, ale również wspaniałego przyjęcia weselnego. Wszystko uda się zamknąć w kwocie 13 000 dolarów.

 

 

#5 Ślub plenerowy na Hawajach

Dlaczego nie? Romantyczna, rajska sceneria i podróż poślubna w jednym! Ślub plenerowy można wziąć na przykład w Haiku Mill, prywatnej posiadłości, położnej na północnym wybrzeżu Maui. Luksus, splendor i dbałość o detale – właściciele tego miejsca zamienią każdy ślub i wesele w magiczne wydarzenie. Ruiny pokryte bujną, egzotyczną roślinnością, tworząc niepowtarzalny klimat. Nie trzeba też za bardzo głowić się nad plenerem do wyjątkowej sesji ślubnej.

 

 

#6 Ślub nad meksykańskim brzegiem

W meksykańskim Capella Pedregal Beach Club ślub plenerowy staje się czymś wyjątkowym. Nadmorska sceneria, fale bijące o skały, gorące słońce – czego chcieć więcej? Ceremonia na plaży nie zawsze  musi być skromna…

 

 

#7 Ślub w Toskanii

1000 lat tradycji, przepiękne plenery i zadbana, prywatna posiadłość w Toskanii, zamieniona w pięciogwiazdkowy hotel. Przyjęcia weselne i śluby plenerowe w Il Borro to najczęściej organizowane imprezy. Nic dziwnego – goście mogą świętować w oszałamiającej scenerii, zapominając o całym świecie. Toskania to jeden z naszych faworytów w tym ślubnym rankingu – miejsce zachwyca!

 

 

#8 Ślub w górach

A może górski plener? Na przykład w Aspen (Colorado)? Niezapomniane widoki, wspaniały klimat i bajeczne zdjęcia – to wszystko otrzymacie w ślubnym „pakiecie”. Luksusowy hotel The Little Nell oferuje organizację ślubu i wesela za mniej więcej 75 000 dolarów. Jeżeli jednak ktoś marzy jedynie o skromnej ceremonii ślubnej, zamknie się w kwocie 1500 dolarów.

 

 

 

Ślub w plenerze wiąże się z dodatkowymi kosztami. W Polsce również nie brakuje pięknych miejsc na organizację takiego wydarzenia, choć kapryśna pogoda może skutecznie pokrzyżować plany. Właśnie dlatego warto wynająć namiot i zainwestować w odpowiednie zabezpieczenie przyjęcia przed deszczem, wiatrem i chłodem. Elegancki namiot będzie kosztował od 1000 PLN w górę, do tego należy doliczyć montaż, oświetlenie, wynajem stołów i krzeseł (lub tylko krzeseł, jeżeli mowa jedynie o ceremonii ślubnej). Firmy eventowe i weddingowe zajmą się przygotowaniem ślubnego kobierca i kwiatowych dekoracji.

 

pin

 

Ślub cywilny w plenerze nie będzie problemem, pod warunkiem, że zostaną zachowane normy bezpieczeństwa. O wiele trudniej będzie zorganizować ślub kościelny pod gołym niebem. Czy to niemożliwe? Nie ma rzeczy niemożliwych, choć przygotowanie mszy w plenerze, wraz z pozyskaniem na to odpowiedniej zgody, będzie kosztowną i czasochłonną operacją. Pozostaje jedynie powiedzieć: spełniajcie marzenia. Nie ważne, za jaką cenę! Ślub to wyjątkowy dzień. Zaplanujcie go na miarę własnych możliwości i nie bójcie się łamać konwencji.

Powrót do listy
Top