Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Książki, wino czy kupony na loterię? Co zamiast kwiatów na ślub

Dodano: 20-09-2018
Kwiaty i prezent ślubny foto
Coraz więcej par młodych prosi w zaproszeniu o zgoła inne prezenty niż kwiaty. Te, choć pięknie wyglądają w wazonie, to cieszą oczy raptem przez chwilę. Co zatem kupić zamiast tradycyjnego bukietu? Coś, co sprawi radość na dłużej bądź będzie dobrym uczynkiem dla innych! Przedstawiamy najpopularniejsze trendy w dziedzinie prezentów ślubnych.

 

Prezent na ślub – inne możliwości

Choć kwiaty to dalej jeden z najczęściej wręczanych prezentów ślubnych, z roku na rok odchodzi się od tej tradycji. Młode pary wybierają prezenty ze zdecydowanie dłuższą datą ważności, czyli takie, którymi można cieszyć się nawet wiele miesięcy po uroczystość ślubnej. Tym samym popularne staje się dawanie w ramach prezentu ślubnego wina, książek, czy pokuszenie się o bukiet z kuponów lotto. Te wszystkie podarki są zdecydowanie praktyczniejsze i bardziej ekscytujące.

Pomoc charytatywna

Często przyszła para młoda prosi także o rzeczy, które przekaże konkretnym instytucjom w ramach pomocy charytatywnej. To doskonały pomysł na wykorzystanie jednego z najpiękniejszych dni w życiu, dla zrobienia czegoś dobrego i wartościowego dla innych. Popularnym pomysłem jest poproszenie gości weselnych o przyniesienie zabawek dla dzieci z domów dziecka, czy zakupienie karmy, bądź akcesoriów dla zwierząt, które później zostaną przekazane do schroniska. Takie inicjatywy to świetny pomysł dla tych, którzy nie chcą kwiatów, czy innych prezentów, ale pragną, by ich ślub niósł dodatkową wartość dla tych, którzy zostali pokrzywdzeni przez los.

Wino na ślub

Jednym z mile widzianych prezentów dla nowożeńców jest wino. Nic dziwnego, skoro można nim uczcić każdą ważniejszą okazję. W tym przypadku nie ma większych ograniczeń dotyczących czasu jego spożycia. Wprost przeciwnie – w końcu im dłużej taki trunek będzie leżakował, tym lepiej! Przed zakupieniem alkoholu warto zapytać przyszłych nowożeńców, jaki rodzaj wina najbardziej lubią – wytrawne, półsłodkie, słodkie? Czerwone, białe, czy może różowe? Ta wiedza ułatwi podjęcie najlepszej decyzji.

Bukiet z kuponów Lotto

Kupony Lotto to nie tylko zabawny prezent, ale także i taki, który niesie za sobą przyjemny dreszczyk emocji. Kto wie, czy wśród tych kuponów nie znajduje się ten jedyny, który odmieni życie przyszłych małżonków? Spełni ich marzenia i zapewni im życie w luksusie, egzotyczne wycieczki i wszystko to, czego zapragną? Prócz kuponów Lotto można zaoferować w takim bukiecie także zdrapki. Ważne, by zadbać o różnorodność. Emocje pary młodej przy zdrapywaniu i sprawdzaniu numerów gwarantowane!

Książka na ślub

Dla wszystkich moli książkowych ślub to okazja, by wzbogacić swoją biblioteczkę o te pozycje, które od dłuższego czasu były na liście czytelniczych marzeń. Nikogo zatem nie powinien dziwić fakt, że prócz kwiatów, wina, kuponów Lotto, czy wspierania akcji charytatywnych młoda para prosi o książki. By ułatwić gościom wybór, jak i uniknąć dublowania poszczególnych tytułów warto stworzyć listę książek w osobnym dokumencie – tak, by każdy z zaproszonych mógł wybrać prezent, jak i odznaczyć go z listy. W ten sposób ślub będzie obfitował w naprawdę różnorodne prezenty.

Spersonalizowane prezenty

Świetną pamiątką ze ślubu dla młodej pary będą prezenty personalizowane z inicjałami narzeczonych. Wśród nich można znaleźć komplety ręczników, pościeli, czy innych niezbędników, które przydadzą się każdej parze na nowej drodze życia. Przy kupowaniu personalizowanych prezentów należy pamiętać, by wybrać to, co pasuje do stylu życia, jak i gustu przyszłych małżonków.

Przy wyborze prezentu ślubnego należy kierować się tym, co zasugeruje para młoda na swoich zaproszeniach. Niezależnie od tego, czy będą to kwiaty, książki, czy karma dla psów w schroniskach – tę prośbę należy spełnić, jak najlepiej, by zobaczyć uśmiech na twarzach najważniejszych osób tej uroczystości!

Powrót do listy
Top