Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Dzieci na weselu - już nie wyzwanie, ale frajda!

Dodano: 25-10-2017
dzieci_na_weselu
Kiedy przyszli nowożeńcy zaczęli oficjalnie zapraszać na wesela gości bez dzieci, natychmiast pojawiły się głosy krytyki. Dlaczego maluchy nie mają prawa bawić się na przyjęciu weselnym równie dobrze, jak dorośli? Młodzi zazwyczaj motywują to w prosty sposób: małoletni wymagają bezustannej opieki, a to odbiera możliwość spędzenia miłego wieczoru, na którym nie brakuje również alkoholu. Potrzeba stała się więc matką najlepszych pomysłów: na rynku pojawił się nowy trend. Organizacja zabaw dla dzieci w trakcie wesela – strzał w dziesiątkę! Wszyscy są zadowoleni. Chcecie się przekonać, jak to wygląda w Polsce?

Jak sprawić, aby maluchy nie nudziły się na weselu? Jak przykuć ich uwagę w taki sposób, aby ich rodzice mogli odetchnąć i poczuć, że są na naprawdę udanej imprezie? Przedstawiamy najciekawsze pomysły i trendy weselne, które niekoniecznie muszą sporo kosztować.

pin

#1 Stół weselny tylko dla dzieci

Dzieci potrafią świetnie się bawić w swoim towarzystwie. Jeżeli na waszym weselu będzie ich więcej niż troje, postarajcie się o specjalny stolik, tylko dla nich. Kolorowe dekoracje, gadżety, możliwość rysowania po papierowym obrusie, ale przede wszystkim – stoli i krzesła na odpowiedniej wysokości dla maluchów – to pierwszy klucz do sukcesu. Jeżeli właściciele sali nie dysponują takim sprzętem, sami postarajcie się coś zorganizować, na przykład wypożyczając od znajomych lub w specjalnych wypożyczalniach.

pin

#2 Menu dla maluchów

Weselne jedzenie, nawet jeżeli chodzi o słodkości, jest dla dzieci nudne. Jeżeli zaserwujecie im coś kolorowego i smacznego, na pewno zajmie to ich uwagę i sprawi, że rodzice nie będą musieli aż tak bardzo nakłaniać pociechy, aby coś zjadły. Stawiajcie na proste, ale efektowne desery, niewyszukane smaki i słodkie owoce.

pin

#3 Animator na weselu

Kolorowy stół i smaczne menu dla najmłodszych to dopiero połowa sukcesu. Prawdziwą frajdę sprawi im animator – profesjonalista, który na kilka godzin zajmie się dziećmi, dając im mnóstwo uciechy. Na rynku nie brakuje animatorów, którzy przyjadą na wasze wesele z całym niezbędnym zapleczem. Klaun zapewni dzieciom rozrywkę – będą się uczyły piosenek, bawiły w grach zespołowych, tańczyły. To jeszcze nie wszystko. Animator może puszczać bańki mydlane, przywiezie specjalne farby do malowania twarzy, skręcane balony i inne gadżety, które całkowicie zaabsorbują najmłodszych na pięć cennych godzin. Koszt wynajęcia animatora na taką ilość czasu to około 500 PLN. Jeżeli chcecie jeszcze bardziej podkręcić atmosferę, to nie koniec możliwości. Istnieje przecież jeszcze jedno spełnienie dziecięcych marzeń, czyli…

pin

#4 Dmuchany zamek na przyjęciu weselnym

Szczyt szczęścia dla waszych małych gości! Dzieci uwielbiają dmuchane zamki, to dla nich niekończąca się okazja do zabawy, a dla dorosłych – spore odciążenie. Wynajem dmuchanego zamku to koszt od 500 do nawet 1000 PLN za 8 godzin. Firma, która zajmuje się wynajmem takich gadżetów przyjedzie na miejsce, rozłoży sprzęt, a także może zagwarantować ochronę wynajętych rzeczy (nie mylić z organizacją czasu i opieką nad dziećmi). Renomowane firmy zapewniają również ubezpieczenie OC oraz maty ochronne, rozłożone przed zamkiem lub na przykład zjeżdżalnią. Zamek można zamontować zarówno na Sali (wykorzystując do tego na przykład hol), jak i na zewnątrz. Głośna muzyka zagłuszy huk agregatu, nie musicie więc obawiać się, że hałas będzie przeszkadzał gościom.

pin

#5 Kącik małych artystów

Jeżeli budżecie nie mieszczą się animatorzy i drogie gadżety, postawcie na nieco prostsze rozwiązania. Wystarczy zagospodarować kawałek przestrzeni i wyposażyć go w kartki, brystol, kredki i inne atrakcje, które pozwolą dzieciom rysować lub kolorować. Trzeba oczywiście pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu podłogi, ale poza tym – to jedna z najtańszych form organizacji czasu dla dzieci na weselu. Dorośli zaglądają do kącika, stając się na moment „animatorami”. Wilki syty i owca cała!

pin

#6 Wspólne gry zespołowe

Gry i zabawy na polskich weselach to bardzo stara tradycja, ale nowością są gry zespołowe na zewnątrz. Mogą brać w nich udział zarówno dzieci, jak i dorośli – w tym czasie wszyscy bawią się równie dobrze. Można układać domino, przeciągać linę, zbijać kręgle, a nawet grać w golfa. Liczy się tylko to, aby wszyscy uczestnicy przyjęcia weselnego mogli się zaangażować!

pin

Na organizację zabaw dla dzieci pomysłów nie brakuje. W budżecie 1000 PLN macie szansę znaleźć animatora, dmuchany zamek, bański mydlane i malowanie twarzy. To spory wydatek, z drugiej strony – goście będą zachwyceni i wszyscy odetchną z ulgą. W przypadku piątki maluchów biegających w trakcie przyjęcia weselnego - to naprawdę robi różnicę! Nie martwcie się, że wesele zamieni się w „kinder bal”.  Korzyści, jakie płyną z takiego rozwiązania przerosną wasze oczekiwania. W końcu każdy gość zasługuje na coś wyjątkowego, prawda?

pin

 

Powrót do listy
Top