Restauracja Karpielówka

http://www.wesele.com.pl/userfiles/firmy/4448/151965546480775000.jpg
Warszawa 02-776, woj. mazowieckie
Indiry Gandhi 11
tel.: 22 644 85 10
http://www.karpielowka.com.pl/
karpielowka@home.pl
Restauracja Karpielówka - Warszawa

Restauracja Karpielówka działa już od 12 lat. Powstała w 2003 r. na warszawskim Ursynowie, u zbiegu ulic Indiry Gandhi i Dereniowej.

Nazwa wywodzi się od Kościeliska Karpielówki – jednego z przysiółków pod Zakopanem. Przysiółki były nazywane od ich nazwisk lub przezwisk ich właścicieli. Te okolice odwiedzała od dziecka właścicielka restauracji, Dominika Budzińska. Z miłości do Tatr i z tęsknoty za Kościeliskiem, postanowiła przenieść trochę góralskiego klimatu do Warszawy.

Restaurację zbudowali od podstaw cieśle z Zakopanego. Na podłodze leży kamień z gór, a wnętrze jest niemal w całości wykonane z drewna, które również sprowadzono z Podhala. Goście siedzą przy ciężkich drewnianych stołach, na ławach lub krzesłach z drewnianych bali. Stylowe wnętrza zostały ozdobione autentycznymi góralskimi rekwizytami, które właścicielka przywiozła z Podhala lub otrzymała w prezencie od znajomych. Niektóre z tych pięknych rzeczy przynieśli też stali Klienci naszej restauracji.

Jak mówi właścicielka restauracji, Jej poprzednia praca wymagała częstego bywania w restauracjach, co pozwoliło jej zdobyć potrzebną wiedzę gastronomiczną. Wsparła ją również studiami podyplomowymi z zarządzania w gastronomii.

Klimatyczne góralskie wnętrza i pyszna kuchnia wprost z Podhala zyskały uznanie mieszkańców Ursynowa i nie tylko. Niektórzy Goście, zakochani w legendarnej kwaśnicy z Karpielówki, przyjeżdżają do nas także z innych dzielnic Warszawy.

O naszej kwaśnicy z uznaniem wypowiedział się znany muzyk z gór, Sebastian Karpiel Bułecka w jednym z programów telewizyjnych.

Serdecznie zapraszamy!

Galeria
Jak do nas dojechać?

Liczba unikatowych wyświetleń wizytówki: 185

Sprawdź inne firmy
Udostępnij
Wasza ocena
3.00 / 5
głosów: 1
Dodaj swoją opinię
Top