Przepis na Kompot

http://www.wesele.com.pl/userfiles/firmy/6067/150341296711335600.png
Sochaczew 96-500, woj. mazowieckie
Żelazowa Wola 14
tel.: 46 863 21 68
http://www.przepisnakompot.pl
restauracja@przepisnakompot.pl
Przepis na Kompot - Sochaczew

Polka Żelazowa Wola a teraz nowa nazwa Przepis na Kompot  – to spotkanie z polską kulturą, polskim smakiem, polską sztuką. A wszystko to w bezpośrednim sąsiedztwie Domu Urodzenia Kompozytora Fryderyka Chopina.

Reatauracja "Przepis na Kompot"  w Żelazowej Woli to trzy sale w ziemiańskim dworku. Każda z sal posiada inny, charakterystyczny wystrój. To polskie wnętrze, ale z elementami francuskiego życia Chopina i jego pobytu na Majorce. Francja – to ciężkość tkanin. Majorka – to kolory. Wyjątkowy klimat miejsca tworzą liczne zdjęcia Kompozytora, jego rodziny i kobiet. Przestronne wnętrza doskonale nadają się zarówno do kameralnych spotkań w małym gronie, jak i do organizacji dużych przyjęć okolicznościowych nawet dla 150 osób. W okresie letnim otwarty jest ogródek z grillem.

Układając menu Magda Gessler świadomie unikała jakichkolwiek akcentów francuskich, tak często kojarzonych z Chopinem. Chciała przez to podkreślić polskie korzenie Kompozytora. Starannie stworzone menu pomoże zaszczepić w gościach restauracji wiedzę o polskiej kulturze, sztuce i polskich smakach. W karcie z pewnością zachwyci nas muślinowy pasztet z drobiu z sosem chrzanowo-jabłkowym, leniwe pierogi z bułeczką, marynowana na dziko sztufada w sosie własnym pysznym oraz kurczak po polsku w maśle pieczony. A na deser? Pulchne racuchy z jabłkiem i cukrem, posypane cynamonem lub delikatne mazurki na kruchym cieście z mleczną czekoladą i orzechami laskowymi.

Restauracja  Przepis na Kompot w Żelazowej Woli znajduje się w Olsztynie.

Galeria
Jak do nas dojechać?

Liczba unikatowych wyświetleń wizytówki: 546

Sprawdź inne firmy
Udostępnij
Wasza ocena
3.00 / 5
głosów: 1
Dodaj swoją opinię i ocenę
Top