Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Zwierzęcy instynkt fotografa

Zwierzęcy instynkt fotografa
Podstawową formą ślubnej fotografii jest reportaż. W tej dziedzinie bardzo ważna jest czujność dzierżącego aparat. Fotograf musi być w tym względzie niczym drapieżne zwierze, obserwujące z uwagą swoją zdobycz.

Nieuchwytne zetknięcie oczu zakochanych ludzi, może pojawić się w najmniej oczekiwanej chwili i trzeba ją bezwzględnie uchwycić. Zdjęcia ślubne powinny obrazować nie tylko Młodą Parę, ale i wszystko wokół niej, a więc biesiadników weselnych, kościół, itd. Najczęściej jakość tych fotografii zależy od zmysłu wykonującego te ujęcia. Markowy aparat fotograficzny ma również swoje znaczenie, ale to tylko bezduszne urządzenie. Fotograf z polotem potrafi uchwycić kluczowe momenty - kieruje nim instynkt, którego zwykły człowiek nie musi posiadać.


Sesja ślubna zrealizowana w wybranym miejscu

Reportaż to forma, która fotografowi nie zezwala w ingerowanie w dokumentowaną rzeczywistość. Większym polem do ukazania swej inwencji robiący zdjęcia mogą się wykazać w czasie sesji plenerowych. Tam można Młodej Parze podsunąć kilka pomysłów na zaaranżowanie sesji albo uposażyć ją w jakieś ciekawe rekwizyty. Zdjęcia takie odbywają się najczęściej w otwartej przestrzeni, na łąkach, polanach, szczytach górskich, w parkach, sadach itd. Równie często młodzi małżonkowie fotografują się na ulicach miasta, które skrywają wiele ciekawych zakątków. Aby wybrać odpowiednie miejsce dla wykonania plenerowych fotografii, wystarczy bacznie rozejrzeć się dookoła. Dobrym materiałem na plener może zarówno brzeg jeziora jak i ruiny zamku. Powodzenie takiej sesji zależy głównie od pomysłowości samego fotografa jak i Młodej Pary.


Bardzo atrakcyjne plenery w Dobrzanach

W Dobrzanach nie brakuje miejsc, które mogłyby nowożeńcom posłużyć za tło plenerowych zdjęć. Miasteczko leży w obrębie Pojezierza Ińskiego i Ińskiego Parku Krajobrazowego. W pobliżu znajdują się jeziora: Krzemień, Dolice, Sierakowo i Okole. Te naturalne warunki stwarzają dobrą okazję do pokuszenia się o kilka zdjęć w cyklu sesji "wodnej". Można przecież wsiąść w łódkę i wiosłować w romantycznej aurze zachodzącego słońca. Ulice tego miasteczka skrywają wiele pięknych zabytkowych budowli. Najcenniejszym z nich jest kościół św. Michała Archanioła z 1784 r. Na uwagę zasługują tez XVIII-wieczne domy ryglowe. W Dobrzanach zauważalne są także ślady słowiańskich osad, które widoczne są w postaci szczątkowych fragmentów dwóch grodzisk z IX i X wieku.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top