Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Żmudne poszukiwania fotografa

Żmudne poszukiwania fotografa
Ślub i wesele to szczególne wydarzenie w życiu dwojga zakochanych ludzi. Chwile te jednak są ulotne i po latach zdajemy sobie sprawę, że z pięknych wspomnień pozostają tylko strzępy. Fotografia ślubna przychodzi na ratunek.

Dlatego tak istotne jest utrwalenie tych podniosłych momentów, by po latach móc wygodnie rozsiąść się w przy płonącym kominku i rozpamiętywać. Aby te zdjęcia miały ducha i były wykonane poprawnie należy zatrudnić odpowiedniego fachowca.


Szukajcie powoli

Warto poszukiwaniom fotografa, który uwieczni nasz ślub i wesele, poświęcić swój cenny czas. Często na tego jedynego fotografa trafiamy poprzez polecenie znajomych czy rodziny, ale jeżeli nie mamy takiej możliwości, to brniemy dalej w żmudnych poszukiwaniach. Na ogół swoje poszukiwania rozpoczynamy od wizyty w przestrzeni Internetu. Tam mnożą się oferty fachowców różnego typu. Z tego gąszczu wyplątujemy się wybierając kilku, na podstawie zamieszczanych w „sieci” portfolio. Nie można się na początku sugerować ani niską ceną usługi, opiniami z różnych for, ani nawet przechwałkami specjalistów na swoich witrynach.


Nie liczy się tylko profesjonalny sprzęt

Należy również pamiętać, że wysokiej klasy aparat fotograficzny, to dopiero połowa sukcesu, bowiem urządzenie to mimo, że znakomite, samo zdjęcia nie wykona. Gdy już kogoś dokonania wpadną nam w oko, warto umówić się na osobiste spotkanie, tak by poznać fachowca. Gdy będziemy w jego miejscu pracy zapytajmy o sprzęt jakim dysponuje i o programy które służą mu do obróbki zdjęć. Poprośmy też o wgląd do innych zdjęć, niżeli tych które fotograf zamieścił na swojej stronie. To pozwoli nam ogarnąć całokształt jego dokonań, a nie tylko poznać jego najlepsze zdjęcia. Gdy mamy wątpliwości, to nasze wątpliwości może rozwiać opinia poprzednich klientów danego fachowca. Warto więc zapytać o kontakt do takich ludzi.


Właściwy wybór

Gdy przekonamy się, że dany fotograf będzie właśnie tym, który zapiszę na zawsze nasze wspaniałe chwile, to trzeba dopiąć kilka istotnych szczegółów umowy. Nie bójmy się pytać o pieniądze. Pytajmy ile kosztować będą odbitki, ile zdjęć będzie wykonanych w ramach usługi i czy usługodawca zapewnia sobie przejazd z miejsca zamieszkania do domu Panny Młodej. Należy też mieć pewność, że w razie jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia fotograf nie będzie mógł wypełnić swojej powinności. Dlatego pytajmy czy dysponuje on drugim aparatem i czy przewiduje ewentualne zastępstwo w sytuacji skrajnej. Jeżeli zależy nam na tym aby zdjęcia były robione jeszcze na długo po oczepinach, to również nie bójmy się o tym głośno powiedzieć. Często bywa tak, że oczepiny są momentem po którym lampa błyskowa już nie lśni na sali weselnej.


Termin najlepszy na sesję

Jeżeli decydujemy się na sesję w plenerze, to ustalmy najlepiej termin inny niż dzień ślubu. Taki wybór stwarza szerszy wachlarz możliwości, zarówno dla fotografa jak i nas samych. Ciekawych miejsc dla wykonanie sesji w Pilawie nie brakuje. Szczególnie interesującym obiektem jest dwór Potockich z 1840 w pobliskiej Łucznicy i przylegający do budynku park. Przy torach kolejowych znajduje się bardzo charakterystyczna wieża ciśnień z przełomu XIX i XX stulecia. Piękny jest też pilawski dworzec kolejowy, który też widnieje w rejestrze zabytków. Atutem tych obszarów są przede wszystkim piękne lasy, które zajmują aż 37 proc. powierzchni gminy Pilawa. Turyści często przyjeżdżają na grzybobranie, a takie przecież mogłoby stać się ciekawym motywem na scenkę plenerową z udziałem Pary Młodej.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top