Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Zdjęcia z iłżańską historią w tle

Zdjęcia z iłżańską historią w tle
Dzień ślubu nie jest najlepszym dniem dla wybrania się w „teren”. Lepszym rozwiązaniem jest termin przed lub po dniu ceremonii zaślubin. Młodzi małżonkowie są wtedy zdecydowanie bardziej rozluźnieni i nie mają na barkach balastu presji czasu, który wprowadza swego rodzaju napięcie.

Dyskomfort wprowadza także ciągłe pilnowanie by piękne stroje ślubne nie wybrudziły się bądź wymięły. Atutem takiego rozwiązania jest też fakt, że na sesję możemy udać się w kilka miejsc, urozmaicając scenerię zdjęć w plenerze.


Miejsca plenerowe zależą od pomysłu

Za tło "plenerowych" harców możemy obrać sobie najróżniejsze miejsca. Jedni wsiądą na ciągnik, by na nim utrwalić swoje sylwetki w ślubnych strojach. Inni będą woleli zdjęcia na romantycznej ławce w parku, a jeszcze inni sfotografują się w swoim ulubionym miejscu, np. na trybunach stadionu piłkarskiego. Powodzenie takiej sesji zależy nie tylko od umiejętności fotografa, ale i od naszej inwencji w wyborze odpowiedniego miejsca dla takich zdjęć.


Spora liczba ciekawych miejsc

Ilość interesujących miejsc dla „pleneru” w Iłży może przyprawić każdą Młoda Parę o ból głowy. To mazowieckie miasteczko obfituje w niezliczoną ilość obiektów naznaczonych odległą historią. Perełką Iłży jest bezsprzecznie Zamek Biskupi - na Górze Zamkowej, w parku im. D. Czachowskiego pozostałości kamiennego zamku biskupów krakowskich, wzniesionego około 1340 r. przez biskupa Jana Grota, przekształconego około 1560 r. w renesansową rezydencję. Do dziś zachowała górująca nad miastem wieża bez szczytu z XIII wieku, podstawa kwadratowej wieży z XIV wieku i jedna ściana zewnętrzna z kluczowymi strzelnicami. Innym cennymi zabytkami Iłży są kościoły: farny Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny - pierwotnie wzniesiony w 1326 r., ponownie w 1603 z fundacji Marcina Szyszkowskiego, wielokrotnie niszczony i restaurowany, a także Kościół Św. Ducha z 1448, odbudowany 1922.


Piękne i ciekawe miejsca Iłży

Ta mazowiecka miejscowość słynęła w dawnej Polsce z garncarstwa. W Iłży mieści się muzeum tego rzemiosła, także w zabytkowej budowli dawnego przytułku dla ubogich - szpitala św. Ducha (1754r). Przy wejściu frontowym zachowała się tablica erekcyjna z herbem Junosza biskupa Andrzeja Załuskiego. Na ulicach miasta stoi także wiekowy piec garncarski, który może stać się nietypowym tłem zdjęć ślubnych. Także dla miłośników łona natury znajdzie się coś interesującego. Przez miasto przepływa rzeka Iłżanka, której ciche zakątki idealnie nadają się do romantycznych i sielankowych zdjęć.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top