Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Zdjęcia ślubne w klimacie PRL

Zdjęcia ślubne w klimacie PRL
Chcielibyśmy rejestrować w pamięci najszczęśliwsze chwile w naszym życiu z całym bogactwem szczegółów. Są takie wydarzenia w naszym życiu, które chcielibyśmy pamiętać na dłużej. Niestety, natura jest bezlitosna i obdarzyła nas bardzo zawodnym „urządzenie” do przechowywania wspomnień. Sprytny umysł ludzki wynalazł jednak już przed dziesiątkami lat aparat fotograficzny, który pozwala takie momenty utrwalić na wieczność.

Ślub niewątpliwie jest wydarzeniem wartym obiektywu aparatu fotograficznego. To przecież najszczęśliwszy dzień w życiu każdego małżeństwa. Warto więc zatroszczyć się aby te zdjęcia były zjawiskowe. Takimi można je uczynić udając się na sesję plenerowa. Przestrzenią tejże sesji najczęściej staje się łono natury, w postaci parku, jeziora, łąki czy szczytu górskiego. Niektórzy wybierają ulice swojego miasta. Młode Pary fotografują się często na tle charakterystycznych i symbolicznych budowli.


Oryginalne podejście

Młode Pary nie zadawalają się już jednak schematami. Nikt nie chce dążyć do prostych rozwiązań, bowiem po co powielać schemat kolejnej pary. Oryginalność możemy uzyskać tylko wtedy kiedy pozawala nam na to czas. Nienajlepszym pomysłem jest odbycie sesji w dniu ślubu. Taka decyzja powinna być ostatecznością. Weselnicy mogą poczuć się urażeni, jeśli nasza nieobecność będzie zbyt długa. Poza tym będziemy się martwić, aby na uciechy weselne powrócić w garderobie czystej i niezniszczonej. Wszystkie te elementy wprowadzają niepotrzebną nerwowość, a poziom stresu w tym dniu i tak sięga zenitu. Dlatego wiele par przekłada „plener” na termin późniejszy bądź wcześniejszy niż dzień ślubu. Wtedy nie są oni uzależnieni od kaprysów aury i nie muszą borykać się z wcześniej wymienionymi przeszkodami. Swoboda, radość i entuzjazm jakie biją od Pary Młodej mogą być właściwie ujęte tylko w tak dogodnych okolicznościach.


Ciekawe obiekty rodem z PRL

Do zaaranżowania ciekawej sesji ślubnej potrzebny jest błyskotliwy pomysł. Natchnień ku temu nie brak w miejscowości Borne Sulinowo. Miasto położone jest nad jeziorem Pile. Okoliczną osobliwością jest tzw. podwodny las, tj. fragment wyspy, który zapadł się po ziemie. To także znakomita przestrzeń do wykonania kilku ślubnych ujęć. W miasteczku znajduje się sporo po PRL-owskich obiektów, bowiem do roku 1992 stacjonowały tutaj jednostki armii radzieckiej. W miasteczku miejscami można poczuć surowy klimat tego okresu, ale można i z tej aury stworzyć ciekawą scenerię ślubnych zdjęć. Awangarda pełną gębą. Ale Borne to nie tylko niszczejące budowle z dawnych lat. Pięknie prezentują się takie obiekty jak: dawna kantyna oficerska, willa Dubynina, czy miejski ratusz – dawniej siedziba dowództwa garnizonu.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top