Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Zdjęcia przed, w trakcie i po ślubie

Zdjęcia przed, w trakcie i po ślubie
O tym, że obecnie wszystkie pary młode decydują się na sesje plenerowe, nie trzeba nikogo przekonywać. Zdjęcia w górach, nad wodą, w parku, na zamku, w opuszczonej fabryce stanowią aktualnie? Grunt to znaleźć dobrego fotografa.

Prawda jest jednak taka, że każdą sesję plenerową można powtórzyć? Chociażby ze względu na kiepską pogodę, natomiast ślub i przyjęcie weselne to takie wydarzenia, które dzieją się tylko raz. Dlatego też są to szczególne momenty i każdy doświadczony fotograf wie doskonale, jak czasami trzeba się nagimnastykować, aby efekt był zniewalający.


Wykorzystanie odpowiedniego sprzętu

Przede wszystkim podstawą jest odpowiedni sprzęt. Wiele kościołów (zwłaszcza tych zabytkowych) charakteryzuje się dość mrocznym wnętrzem. Dla dobrego fotografa nie stanowi to wprawdzie większego problemu, jednak osoby początkujące, które nigdy nie były w danej świątyni, powinny odwiedzić ją przed planowaną uroczystością, by móc dobrze rozplanować sobie pracę.


Fotograf wie gdzie i jak...

Robiąc zdjęcia w kościele warto wejść także na chór i zrobić kilka ujęć z góry. Na pewno dobrze wyjdzie zdjęcie obejmujące wszystkich gości, a także fotografia zrobiona młodym z tyłu i z góry. Takie zdjęcia mają swój urok. Kolejnym etapem są zdjęcia wykonywane na sali weselnej. Wiadomo, że w centrum uwagi są państwo młodzi. Warto jednak, by każdy z gości miał przynajmniej dwa-trzy zdjęcia, gdyż młodzi później najczęściej dają je gościom w prezencie. Warto dokładnie omówić z klientami, jakie zdjęcia ich interesują. Bardzo popularne stały się bowiem fotki wykonywane u fryzjera czy makijażystki. Są to oczywiście kwestie, które ustalamy odpowiednio wcześnie, żeby później nikt nie był zaskoczony.


Współczesna fotografia ślubna

Jeżeli jednak w jego ofercie komputerowe obrabianie zdjęć ślubnych nie wchodzi w grę, to najlepiej od razu poszukać sobie kolejnego fotografa ślubnego. Proces obrabiania zdjęć należy do najbardziej żmudnych etapów wykonywania zlecenia na rzecz nowożeńców. Sama obecność na weselu od białego rana i mozolne operowanie ciężkim aparatem aż do późnej nocy potrafi wymęczyć w sensie fizycznym. Natomiast obróbka zdjęć ślubnych przysparza zmęczenie psychiczne.


Obróbka wymaga czasu

Fotografia ślubna, nim zostanie sfinalizowana, wymaga wnikliwego przebierania każdego zdjęcia z wesela oraz sortowania wraz z wybieraniem najbardziej udanych fotografii. Gdy zdjęcia z najlepszymi ujęciami zostaną wybrane, pozostaje właśnie ich komputerowa modyfikacja. Ma ona za cel nadanie fotografiom określonych barw, ekspozycji, kontrastu, nasycenia a także wielu innych przydatnych parametrów. Wszystko po to, aby zdjęcia ślubne miały wzmocniony przekaz. Czas trwania obróbki zdjęć bywa różny i jest on uzależniony od ilości uzyskanych fotografii oraz wyglądu. Najbardziej komfortowa sytuacja to taka, gdy jedno zdjęcie wymaga kilka? Kilkanaście minut pracy nad nim. Bywają i takie, które potrzebują kilku kwadransów bądź parę godzin wytężonej pracy fotografa.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top