Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Zatrzymać w kadrze Dzień Waszego Ślubu

Zatrzymać w kadrze Dzień Waszego Ślubu
Ważne jest, aby „złapać” ten jeden z najważniejszych dni Waszego życia w kadrze, ponieważ Dzień Ślubu to wydarzenie wyjątkowe, którego nie można powtórzyć. Może zabrzmi to banalnie, ale najważniejszy jest podczas uczestniczenia w plenerze
dobry nastrój.

Wiadomo, że dla Pary Młodej, która raczej nigdy nie wcześniej nie miała do czynienia z pozowaniem do zdjęć, taki moment może być stresujący. Dlatego do pleneru trzeba podejść jak do zabawy. Bo zdjęcia plenerowe właśnie takie powinny być. Zabawne, pełne radości i uśmiechu. Nie należy się spinać, że coś nie wyjdzie. To fotograf i jego doświadczenie powinno gwarantować świetne ujęcia w każdej sytuacji.


Ostrołęka i jej lokalizacja

Przez Ostrołękę przepływają trzy rzeki Narew, Omulew i Czeczotka, otoczone „ostrymi” łąkami. Zatem tereny te wykorzystać można do sesji wodnych. Dla tych bardziej szalonych i odważnych Par niejeden fotograf chętnie zaproponuje sesję wykonywaną pod wodą. Płynące, przez ośrodek folkloru kurpiowskiego rzeki, będą tworzyły wymarzone warunki plenerowe dla pasjonatów wędkarstwa i miłośników sportów wodnych - żeglarstwa czy kajakarstwa. W Ostrołęce i okolicach można odkryć nieskażoną, naturalną przyrodę. Czyste ekologicznie tereny miasta upodobało sobie wiele gatunków dzikiej zwierzyny i ptactwa. Cóż za radość byłaby dla Państwa Młodych, gdyby podczas sesji zdjęciowej spotkali żurawia, dziką gęś, a w lasach derkacza lub orlika i mogliby zatrzymać go w kadrze. Bowiem naturalność fotografii, to element, który cenimy najbardziej.


Najważniejsze uchwycenie tego "coś"

Istotne jest, żeby nie skupiać się na fotografie, ale na sobie. Zdjęcia mają pokazywać miłość między parą, dlatego najciekawsze są ujęcia kiedy młodzi patrzą sobie w oczy, przytulają się do siebie lub rozmarzonym wzrokiem patrzą w dal. Sugeruje to oczywiście, że patrzą w tym samym kierunku zgodnie z powiedzeniem – Miłość nie polega na patrzeniu na siebie, ale na patrzeniu w tym samym kierunku. Do tego typu ujęć, warto wykorzystać ciekawe i warte obejrzenia obiekty, i miejsca w Ostrołęce. Przykładowo Muzeum Kultury Kurpiowskiej, czy też Forty Bema – mauzoleum powstania listopadowego. Jest to budowla-pomnik, otoczona fosą, wykorzystywaną do przedstawień plenerowych i części inscenizacji "Bitwy pod Ostrołęką".


Fotograf Wam zawsze doradzi

Prawie każda gmina regionu kurpiowskiego słynie z ludowych imprez, które co roku przyciągają tysiące turystów z kraju i z zagranicy. Warto więc, wybrać się na "Wesele Kurpiowskie", które wiernie odtwarza weselne tradycje tej części kraju i połączyć, to widowisko z własną sesja zdjęciową Most Madalińskiego, podwieszony na łuku, wzorowany na moście Barqueta w Sewilli oraz Stare Miasto i deptak śródmiejski (m.in. ulica Głowackiego) mogą być również nietuzinkowymi plenerami, które stanowiłyby tło Waszych ślubnych zdjęć. Moglibyście wykorzystać cenne porady fotografa, by zrobione zdjęcia oddawały moc wrażeń i przeżyć tego Wspaniałego Dnia. I na koniec pozowanie tylko tak strasznie brzmi. Tak naprawdę plener, to kilka godzin kiedy fotograf uwiecznia Wasze uczucia. Kiedy minie pierwsze uczucie stresu okaże się, że w pewnym momencie całkowicie zapomnicie o obecności trzeciej osoby.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top