Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Zachować wspomnienia - fotografia ślubna

Zachować wspomnienia - fotografia ślubna
Ślub i wesele to wyjątkowe chwile w życiu dwojga zakochanych ludzi. Momenty te jednak są niezwykle ulotne i po latach zdajemy sobie sprawę, że z pięknych wspomnień nie pozostało nic. Usługa fotografa ślubnego może pomóc zachować wspomnienia.

Dlatego tak ważne jest uchwycenie w obiektywie aparatu fotograficznego tych podniosłych momentów, by po latach móc wygodnie rozsiąść się w przy płonącym kominku i rozpamiętywać dzień ślubu. Aby te zdjęcia miały indywidualny charakter i były wykonane poprawnie należy zatrudnić odpowiedniego fachowca.


Właściwe wyszukanie specjalisty

Warto poszukiwaniom fotografa, który uwieczni nasz ślub i wesele, poświęcić jak najwięcej czasu. Bywa tak, że na właściwego fotografa trafiamy poprzez polecenie znajomych czy rodziny, ale jeżeli nie mamy takiej możliwości, to trwamy nadal w żmudnych poszukiwaniach. Na ogół swoje poszukiwania rozpoczynamy od przejrzenia ofert znajdujących się w fachowej prasie czy internecie. Tam mnożą się oferty fachowców różnego typu. Z tego gąszczu wyplątujemy się wybierając kilku, na podstawie zamieszczanych w "sieci" portfolio. Nie powinniśmy na początku sugerować się ani niską ceną usługi, opiniami z różnych for, ani nawet przechwałkami fotografów na swoich witrynach.


Sprzęt i akcesoria fotograficzne

Należy również pamiętać, że wysokiej klasy aparat fotograficzny, to dopiero połowa sukcesu, bowiem urządzenie - mimo, że znakomite – to samo zdjęcia nie wykona. Gdy już kogoś dokonania przypadną nam do gustu, to warto umówić się na spotkanie w cztery oczy, tak by przekonać się o fachowości fotografa. Gdy będziemy w jego miejscu pracy, zapytajmy o sprzęt jakim się posługuje i o programy które służą mu do obróbki zdjęć. Poprośmy też o wgląd do innych zdjęć, poza tymi które fotograf zamieścił na swojej stronie. To pozwoli nam ogarnąć szersze spektrum jego dokonań, a nie tylko poznać jego najlepsze zdjęcia. Gdy mamy wątpliwości, to nasze rozterki może rozwiać opinia poprzednich klientów danego fachowca. Warto więc poprosić o kontakt do takich ludzi.


Koszty usługi oraz ustalenia szczegółowe

Gdy mamy pewność, że dany fotograf będzie właśnie tym, który zapiszę na zawsze nasze wspaniałe chwile, to trzeba dopiąć kilka istotnych formalności. Nie bójmy się pytać o pieniądze. Pytajmy ile zapłacimy za odbitki, ile zdjęć będzie wykonanych w ramach usługi i czy usługodawca zapewnia sobie przejazd z miejsca zamieszkania do domu Panny Młodej bez dodatkowych odpłatności. Należy też mieć pewność, że w razie jakiegoś nieoczekiwanego zdarzenia wynajęty fotograf zapewni zastępstwo. Jeżeli zależy nam na tym aby zdjęcia były robione jeszcze na długo po oczepinach, to również nie bójmy się o tym głośno powiedzieć. Często bywa tak, że oczepiny są ostatnią chwilą, gdy widzimy na sali weselnej wynajętego fachowca.


Piękna sceneria na zdjęcia

Istotnym punktem każdego albumu ślubnego jest ich fragment poświęcony zdjęciom z sesji plenerowej. Aby fotografie na otwartej przestrzeni były udane, należy wybrać odpowiednią przestrzeń dla nich. Odpowiednich scenerii nie brakuje w Mieszkowie. Młoda Para powinna wraz z fotografem udać się na zabytkowe mury obronne miasta, które zachowały się w całkiem niezłym stanie. Szczątki tych zasieków rozciągają się na długości 1,5 km. Do dziś zachowało się 14 czatowni łupinowych i 12 prostokątnych, wraz z XV-wieczną Basztą Prochową. Poza wspomnianymi murami, na uwagę zasługuje także budynek miejscowego ratusza z 1805 r., domy ryglowe z XVIII i XIX wieku. Architektoniczną perełką miasta jest z pewnością wczesnogotycki kościół Przemienienia Pańskiego wzniesiony w XIII wieku.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top