Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Zabytkowe tło zdjęć ślubnych

Zabytkowe tło zdjęć ślubnych
W zgiełku przedślubnych przygotowań nie można w żadnym razie zapomnieć o zatrudnieniu odpowiedniego fotografa. Nie warto z tą decyzją czekać też do ostatniej chwili, bo najlepsi fachowcy na rynku mają zarezerwowane terminy nawet na rok przed wykonaniem usługi.

Dlatego o ten ważny element ślubu i wesela należy zatroszczyć się zdecydowanie wcześniej. Tylko dobrze wykonane fotografie, po latach mogą wiernie odtworzyć wspaniałe chwile ślubu.


Jak wybrać fotografa wśród tylu ofert?

Wybór odpowiedniego fotografa nie jest łatwą sprawą. W ogłoszeniach można znaleźć całą armię specjalistów, mniej lub bardziej fachowych. W przypadku fotografów ślubnych jakość wykonanej usługi na ogół idzie w parze z ceną. Warto więc zainwestować w ten element przedsięwzięcia więcej niż mniej, tak aby po latach mieć się czym pochwalić przed dziećmi i wnukami. Przed podpisaniem umowy warto porozmawiać osobiście z wybranym fachowcem. Wtedy można zapytać o jego dorobek, a także kontakt do jego poprzednich klientów. To dobre rozwiązanie, jeśli nasz fotograf nie jest z polecenia naszych znajomych czy rodziny. Przyjrzyjmy się także zdjęciom plenerowym, które są często punktem kulminacyjnym spektaklu pod tytułem „album ślubny”.


Atrakcyjne zdjęcia w Żelechowie

Ciekawych miejsc na wykonanie zdjęć plenerowych nie brakuje w Żelechowie. Nie brakuje tutaj pięknych zabytków. Najcenniejszy jest kościół parafialny, ulokowany na północ od Rynku. Wybudowany został w latach 1692–1728, a gruntownie przebudowany w okresie 1889–1894 w stylu neobarokowym. W tym samym miejscu istniał wcześniej drewniany kościół, o którym pierwsze wzmianki pochodzą z 1326 roku, spłonął on jednak w 1692 roku. Prawdziwą perełką tej miejscowości jest inny obiekt sakralny, a mianowicie kościół filialny, wybudowany w 1741 przez samego Wacława Rzewuskiego, ówczesnego właściciela Żelechowa. Jest to niewielki barokowy kościółek usytuowany na wschodnim obrzeżu miasta. Jest to najstarszy zabytek w mieście, zachowany w prawie niezmienionej formie.


Rynek miasta - europejski gigant

Niezwykle efektownie prezentuje się miejscowy pałac wraz z parkiem i oficyną. Budowę rozpoczęto w 1762 roku z funduszów Jerzego Lubomirskiego, a ostatecznie ukończono w 1838 roku, kiedy właścicielem był Jan Ordęga. Zespół pałacowy znajduje się przy ulicy Piłsudskiego w północnej części miasta. Obiektem niespotykanym na skalę europejską jest natomiast rynek miasta. To jeden z największych obiektów tego typu w Europie o długości boków 114 m, powstały w latach 90. XVIII wieku. Była to część planów urbanistycznych, mających na celu przebudowanie Żelechowa na wzór renesansowych miast włoskich. Ponadto na uwagę każdego obiektywu aparatu zasługują: klasycystyczny budynek ratusza wraz jego sukiennicami, XIX-wieczny dworek przy alei Wojska Polskiego, pochodzący z tego samego stulecia zespół folwarczny przy ulicy Piłusudzkiego, stara remiza strażacka przy ulicy Kościuszki z 1923 roku czy murowany młyn przy ulicy Długiej.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top