Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Wzory obrączek – wybierz obrączki, które cię zachwycą!

Wzory obrączek – wybierz obrączki, które cię zachwycą!
Obrączka to przedmiot, który będzie nam towarzyszył nam przez całe życie. Warto nie ograniczać się przy jej wyborze i zdecydować się na taki wzór, który podoba nam się najbardziej. Jakie opcje są do wyboru?

Wybierając obrączki, powinniśmy pamiętać, że to przedmiot, który będzie nam towarzyszył codziennie, przez wiele, wiele lat, dlatego nie powinniśmy się w tym przypadku ograniczać. Obrączki muszą się nam podobać, a przy tym pasować do naszej osobowości i stylu. To jeden z tych detali związanych ze ślubem, na którym nie warto oszczędzać, w końcu ich idea zawiera się w tym, że mają towarzyszyć nam do końca życia! Na jakie wzory możemy się zdecydować, aby wybór był naprawdę wyjątkowy?
 

Obrączki klasyczne

Najczęściej wybierane są obrączki klasyczne, w jednym kolorze, bez żadnych dodatków, najczęściej ze złota lub białego złota. Choć wydaje się, że nie ma w nich niczego specjalnego, to ich wybór jest bardzo dobry: pasują do wszystkiego, są wygodne do noszenia i skromne, co dla wielu osób jest dużym plusem. „Poszaleć” możemy za to przy wyborze materiału, jego koloru oraz jego próbie. Zamiast złota można zastosować materiały jak srebro, platyna, czy tytan, lub po dodaniu pewnych pierwiastków zmienić kolor obrączki np. na czerwony (z domieszką miedzi lub cynku). Jeśli chodzi o próbę złota, to najczęściej używa się 14-karatowego, ale można oczywiście skorzystać z wyższej próby, co podniesie wartość obrączek.
 

Obrączki z kamieniami

Coraz modniejsze staje się ozdabianie obrączek kamieniami szlachetnymi, przez co są bardziej pokaźne i ciekawsze. Takie obrączki łatwo zwracają uwagę, wyglądają wręcz często jak drogie pierścionki. Najpopularniejsze kamienie to diamenty, kryształy, ale często wysadzane są także cyrkoniami. Możemy być też bardziej oryginalni i wybrać szafiry, rubiny lub szmaragdy, które również będą wyglądać bardzo efektownie i elegancko. Kamienie nie muszą być duże, przeciwnie, zwykle jest to cienki pasek pośrodku obrączki, co daje lepszy efekt. Często zdarza się, że obrączka dla kobiet jest w wersji z kamieniami, podczas gdy dla mężczyzny wybierana jest obrączka klasyczna, zrobiona z tego samego materiału przewodniego.

 


Obrączki w kilku kolorach

Jak było to już powiedziane obrączkę można stworzyć z różnych materiałów, można im także nadać różne kolory. Nowym trendem jest łączenie kilku w jednej obrączce, nadając jej dwa, a nawet trzy różne odcienie. Wykonanie takiej obrączki wymaga wysokiej klasy profesjonalisty, gdyż połączenie różnych stopów musi zostać wykonane perfekcyjnie, aby nie było obaw o żadne usterki. Jak podkreślają jednak złotnicy, w przypadku wielokolorowej obrączki, trudno będzie dokonywać w niej zmian np. rozmiaru, bo może to doprowadzić do jej zniszczenia.
 

Obrączki z grawerem

Grawer to słowa wypisane na obrączce, które mogą każdej z nich nadać wyjątkowy wymiar. Najczęściej ta usługa jest gratis przy zakupie obrączek, wykonywana przez sklep, w którym je nabywamy. Najczęściej grawerowane są imiona pary młodej oraz data ślubu, ale właściwie nie ma żadnych ograniczeń co do napisu, który się tam pojawi. Możemy użyć naszej wyobraźni i sami coś wymyślić albo umieścić na obrączce tekst piosenki lub frazę z wiersza. To ciekawy detal, który nada naszym obrączkom szczególnego wyrazu.

Dużą kolekcję ciekawych wzorów można zobaczyć tutaj:

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top