Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Wystarczy się rozejrzeć

Wystarczy się rozejrzeć
Pary Młode na długo przed ślubem wizualizują sobie ten najważniejszy dzień w swoim życiu. Zastanawiają się także jak będzie wyglądał ich album ślubny. Wielu narzeczonych nie wie czego wymagać od fotografa.

Nasz portal podsunie Państwu kilka cennych wskazówek, dotyczących wynajęcia odpowiedniego fachowca, który będzie utrwalał ten dzień nie tylko dla nas, ale i dla potomnych.


Spotkanie z fotografem ma znaczenie

Na początek musimy podjąć decyzję czy nasze zdjęcia ślubne powinny obrać kształt klasyczny, czy też może warto je w jakiś sposób urozmaicić. Jeżeli mamy jakąś konkretną koncepcję charakteru naszych fotografii, to doprecyzujmy to i zawrzyjmy w umowie z fachowcem, tak aby później nie było niepotrzebnych niesnasek. Dlatego tak istotna jest wcześniejsza rozmowa z fotografem. Nie bójmy się z nim rozmawiać o swoich oczekiwaniach. Dobry specjalista weźmie nasze uwagi na wzgląd i wkomponuje je w swoją koncepcję tego przedsięwzięcia.


Pewne stałe zdjęcia podczas uroczystości

Na ogół zdjęcia ślubne przyjmują formę reportażową. Fotograf towarzyszy Parze Młodej już w fazie przygotowań do ceremonii ślubu. Zadaniem robiącego zdjęcia jest nie ingerowanie w tok przygotowań, ustawianie póz, itd., tylko wierne odzwierciedlanie rzeczywistości. Podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o błogosławieństwo rodziców. Tutaj zdjęcia powinny być klasyczne, bez żadnych artystycznych fanaberii. Kolejne karty naszego albumu powinny wypełniać zdjęcia z samej ceremonii kościelnej. Tutaj fotograf powinien być czujny, by nie stracić żadnego istotnego ujęcia. Wypowiedzenie sakramentalnego „tak”, nałożenie obrączek, czy pocałunek, to chwile które powinien ująć wprawny specjalista.


W kościele trzeba umieć robić zdjęcia

Przestrzeń kościoła, to także test umiejętności fotografa. Liczy się tutaj wielość różnorakich ujęć i dobranie takich pozycji by maksymalnie wykorzystać dobrodziejstwo, często niedoświetlonych kościołów. Później kolejne ważne ujęcia, przywitanie Pary Młodej, rodziców weselnych, toast i odśpiewanie „Sto lat”, krojenie tortu zabawy weselne i oczepiny. Przed podpisaniem umowy warto zapytać fotografa, do jakiego momentu biesiady weselnej będzie pracował. Czasami warto go namówić, aby pozostał dwie – trzy godziny po oczepinach. Często się zdarza, że najciekawsze momenty wesela mają miejsce po oczepinach, gdy goście rozgrzani są już do czerwoności.


W plenerze wiele możliwości

Gdy opadną wszelkie emocje związane z uciechami weselny, wiele Młodych Par udaje się na sesje, najczęściej plenerowe. W plenerze fotograf-reportażysta może wreszcie przeobrazić się w artystę. Interesujących miejsc dla wykonania „pleneru” nie brakuje w Makowie Mazowieckim i okolicach. Tłem naszych zdjęć mogą być okazałe zabytki architektury, jak choćby kościół św. Józefa wybudowany w 1490 roku lub zabytkowe kościoły w pobliskim Krasnosielcu czy Krzyżewach. Jedną z większych atrakcji Makowa jest zabytkowa kolejka wąskotorowa, której tabor może stać się ciekawą przestrzenią takiej sesji.


Atrakcyjne miejscówki okolicy

Nie sposób nie wspomnieć o okolicznych dworach w: Ciepielewie, Jaciążku, Karniewie, Magnuszewie, Suchym i Szczukach. Doskonale prezentuje się również wiatrak w Maminie. To istna perełka architektury wiejskiej z początku XX wieku. Podobnego kalibru obiektem jest ceglany spichlerz w Łukowie. Oczywiście tych miejsc w Makowie jest co niemiara. Wszystko zależy od naszej inwencji, a czasami wystarczy się po prostu rozejrzeć dookoła siebie

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top