Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Wymarzone ślubne zdjęcia w Krakowie

Wymarzone ślubne zdjęcia w Krakowie
Piękne zdjęcia ślubne są marzeniem chyba każdej pary przygotowującej swoją ślubną ceremonię. Będą one świadectwem miłości, szczęścia i magii jaka towarzyszy temu wyjątkowemu wydarzeniu. Aby mieć gwarancję, że Wasze fotografie będą naprawdę udane wyszukajcie odpowiedniego fotografa, który je wykona.

Wybór jest bardzo duży, ale musicie mieć na uwadze, że najlepsi wolnymi terminami mogą nie dysponować nawet na rok wcześniej. Dlatego decyzji o tym kto będzie fotografował Waszą ślubną ceremonię i przyjęcie weselne nie warto odkładać na później.


Porównanie wielu ofert

Poszukując odpowiedniej kandydatury warto przejrzeć możliwie jak najwięcej ofert fotografów i zdjęć ślubnych. Umożliwi Wam to odpowiednie zaznajomienie z rynkiem fotografii ślubnej – poznanie cen, trendów, umiejętności fotografów i podpatrzenie ciekawych miejsc na ślubny plener. Gdy znajdziecie szczególnie przypadające Wam do gustu zdjęcia, możecie pokazać je wybranemu przez Was fotografowi. W ten sposób najłatwiej wskażecie czego oczekujecie, unikając późniejszego rozczarowania. Z pewnością bardzo ułatwicie w ten sposób także pracę fotografowi.


Wykorzystanie pomysłów fotografa

Na zdjęcia wykonane podczas ślubu i wesela macie wpływ tylko i wyłącznie poprzez wybór odpowiedniego fotografika. Znacznie większe możliwości daje Wam ślubna sesja zdjęciowa. Czas oraz miejsce jej przeprowadzenia możecie zaplanować sami lub konsultując się z fotografem. Z pewnością podsunie on Wam kilka swoich sprawdzonych lokalizacji, ale możecie też zaproponować swoje miejsca. Termin realizacji sesji wbrew pozorom jest bardzo ważnym zagadnieniem. Dobierzecie rozwiązanie, które najbardziej będzie Wam odpowiadać. W dniu ślubu będziecie wyglądać doskonale, nie musicie martwić się o dodatkowe przygotowanie się do sesji. Dysponować jednak będziecie ograniczonymi ramami czasowymi, a stres i pośpiech nie wpłyną korzystnie na Wasze zdjęcia. W innym terminie będziecie rozluźnieni, nie będziecie także musieli martwić się o przypadkowe pobrudzenie, uszkodzenie ubrań czy poszarpanie fryzury. Niestety do takiej sesji musicie ponownie się przygotować. Dobrym rozwiązaniem coraz częściej branym pod uwagę jest wykonanie krótkiej sesji w dniu ślubu, a właściwego pleneru już na spokojnie w terminie późniejszym.


Kraków to nieograniczona liczba plenerów

Niemożliwym jest chyba wymienienie wszystkich miejsc w które udać się można na plener ślubny w Krakowie. Jest to miasto magiczne, niezwykłe, pełne legend i symboli. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Urocze romantyczne fotografie wykonać można wykorzystując architekturę miasta. Nie sposób nie wspomnieć o Wawelu, Rynku Głównym czy Sukiennicach. Wawelski dziedziniec, piękne ogrody, kamienne ławeczki, stoiska z najróżniejszymi wyrobami, krakowskie dorożki czy gołębie – zaplanować tu możecie naprawdę ciekawą sesję zdjęciową. W szczególnie oblegane przez turystów miejsca najlepiej udać się w tygodniu, by uniknąć przeszkadzających fotografowi tłumów. Szczególnie dużo uroku posiadają ulice starego miasta, inspiracji poszukać można chociażby na Kazimierzu.


Romantyczne krakowskie parki

Miłośnicy przyrody swoją sesję zdjęciową przeprowadzić mogą w jednym z wielu pięknych krakowskich ogrodów. Wartym uwagi jest ogród botaniczny. Piękne kolorowe rośliny stworzą idealną scenerię dla Waszych ślubnych zdjęć. Udać możecie się także do Ogrodu Józefa Mehoffera, na Planty lub ogrodu Muzeum Archeologicznego. Romantyczne ujęcia wykonać można także w jednym z wielu krakowskich parków. Zdjęcia wykonane na uroczej ławeczce, na tle wiekowych, pięknych drzew wcale nie muszą być nudne i oklepane. Pamiętajcie, że to jak wyglądać będą Wasze zdjęcia nie zależy od miejsca, tylko od fotografa który je wykonuje. Tło ma tylko dopełniać zdjęcia, natomiast dobór odpowiednich ustawień, parametrów czy obiektywu należy do osoby wykonującej zdjęcia. I to od jej umiejętności i zaangażowania zależy ostateczny efekt.


Nowa Huta to także pomysł

Jeśli marzycie o szalonych niecodziennych fotografiach możecie zdecydować się na zdjęcia industrialne wykonane w starych opuszczonych fabrykach lub magazynach. Obiekty tego typu znajdziecie w Nowej Hucie. Często wykorzystywanym motywem są także tory kolejowe. Dobry fotograf potrafi otrzymać zaskakujący efekt wykorzystując linearność i plastyczność szyn. Wdzięcznym motywem, który idealnie posłuży Wam podczas ślubnego pleneru jest także woda. Udać możecie się choćby w okolice zalanego kamieniołomu na Zakrzówku. Nietuzinkowe zdjęcia fotograf z pewnością wykona jeśli odważycie się wejść do wody.


Komfort i relaks

Im więcej kreatywności i pomysłowości włożycie w przygotowanie swojej ślubnej sesji zdjęciowej, tym piękniejszą pamiątkę otrzymacie w postaci Waszego ślubnego albumu zdjęciowego. Niezależnie czy wybierzecie jakieś ważne dla Was miejsce czy lokalizację odpowiednią dla szalonych fotografii najważniejszym abyście w wybranym miejscu czuli się dobrze i komfortowo. Jeśli tylko wybierzecie dobrego fotografa, z którym współpraca przebiegać będzie bez zarzutu z pewnością otrzymacie wiele wspaniałych ślubnych fotografii.

Autor: Aleksandra Zawadzka

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top