Wyjątkowy wystrój kościoła na ślub

Wyjątkowy wystrój kościoła na ślub
Ślub w kościele to bardzo uroczyste wydarzenie, wymaga więc właśnie takiej oprawy. Jest sporo rzeczy, którymi możemy urozmaicić taki ślub np. zatrudnienie chóru, czy kwartetu smyczkowego, ale ważnym jego elementem jest wygląd świątyni. Jak udekorować kościół?

Ślub kościelny sam w sobie jest bardzo uroczysty i ma niepowtarzalny klimat. Warto jeszcze go podkreślić poprzez odpowiednie udekorowanie świątyni. Jak to zrobić? Na pewno klasycznie, choć z pomysłem. Dzięki temu, wnętrze idealnie wpisze się w rangę tak wyjątkowej uroczystości i sprawi, że zarówno nasze wspomnienia, jak i zdjęcia ze ślubu będą wyjątkowe.


Dekoracje to podstawa

Nawet najpiękniejszy kościół potrzebuje pewnych dodatków, aby dobrze zaprezentował się podczas ślubu. Trzeba odpowiednio dopasować je do wnętrza. Mały, drewniany kościółek będzie pięknie wyglądał ustrojony obficie w żywe kwiaty, podczas gdy spora barokowa świątynia wymaga nieco bardziej stonowanych dekoracji, aby nie tworzyć zbyt przytłaczającego obrazu. Jak zatem powinniśmy udekorować kościół, żeby prezentował się zachwycająco?


Jak udekorować kościół?

Jak powinien wyglądać udekorowany kościół? Absolutnym minimum jest zwykle dekoracja ołtarza (kosz kwiatów pod nim), krzeseł i klęczników państwa młodych i świadków oraz ławek. Przy tych ostatnich pojawiają się zwykle wstążki, kokardy lub szarfy, najczęściej w białym kolorze. Jest to jednak dekoracja standardowa, którą mało kto nawet zauważy. Jeśli zależy nam na zrobieniu wrażenia, powinniśmy zatroszczyć się też o inne dodatki. W centrum każdego kościoła jest zwykle dywan, po którym stąpa para młoda. Może warto trochę go odświeżyć lub kupić (wynająć) nowy, w lepiej pasującym kolorze? Wzdłuż dywanu można ustawić świece, rozsypać płatki róż lub położyć niewielkie bukiety z żywymi kwiatami. Można też dodać baldachimy, które ustawimy nad drogą państwa młodych, między ławkami. Bliżej wejścia świetnie sprawdzą się pokaźne świeczniki lub stroiki z kwiatami, najlepiej utrzymane w romantycznym stylu.

 


Własna, czy profesjonalna dekoracja kościoła?

Czy powinniśmy postawić na własną dekorację, czy raczej wynająć profesjonalną firmę? Oczywiście będziemy w stanie przystroić kościół samodzielnie. W Internecie znajdziemy wiele inspiracji, które pozwolą nam stworzyć naprawdę magiczny nastrój, a jeśli porządnie przeniesiemy je do naszego kościoła, wszystko może wyglądać tak, jakby opracowywała to specjalna firma. Warto jednak pamiętać, że to dodatkowa praca, o którą tuż przed weselem nie trudno. Raczej nie ma sensu samemu się tym zajmować, para młoda i świadkowie i tak będą wystarczająco zajęci i zestresowani samym ślubem, żeby myśleć o takich szczegółach. Poza tym profesjonalista lepiej zna się na projektowaniu i idealnie dobierze dekoracje do konkretnego miejsca. Dzięki temu możemy być pewni, że wystrój miejsca będzie się komponował z dekoracjami.

 

 


Ile kosztuje profesjonalna dekoracja kościoła?

Skorzystanie z usług profesjonalistów jest tym lepszym pomysłem, że wcale nie jest to duży wydatek. Ubiór podstawowy, czyli obejmujący ołtarz, krzesła, klęczniki i ławki to koszt około 300 złotych. Szersze pakiety kosztują około 400 – 500 złotych. Pełna dekoracja kościoła ze wspomnianym wcześniej baldachimem, żywymi kwiatami, czy świecami może wynieść ponad 1000 złotych, choć warto wspomnieć, że efekt jest tak niesamowity, że jeśli tylko mamy dodatkowe fundusze w budżecie, to warto się na to zdecydować. Jeśli wybierzemy samodzielną dekorację, to oczywiście będzie ona sporo tańsza, ale także musimy liczyć się z większymi nerwami i z gorszą jakością takiego ubioru kościoła.

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecane artykuły

Dekoracje ze smakiem Dekoracje ze smakiem
Wystrój sali weselnej to w zależności od wymagań koszt rzędu 200 do nawet 2 tys. zł. Przestrzeń lokalu możemy przystroić sami bądź za udziałem wyspecjalizowanej firmy, która zrobi to w sposób profesjonalny. Jeśli jednak mamy zmysł artystyczny, poczuc...
Czytaj więcej
Praktycze porady jak udekorować salę weselną Praktycze porady jak udekorować salę weselną
Udekorowanie sali weselnej nie jest ani łatwe, ani trudne - wszystko zależy od pomysłu oraz dostępnych materiałów. Zawsze można zlecić jej udekorowanie profesjonalnej firmie, jednak czy warto ponosić kolejne koszta? Każdy musi odpowiedzieć sobie sam ...
Czytaj więcej
Weselne dekoracje mają znaczenie Weselne dekoracje mają znaczenie
Jedną z ważniejszych rzeczy przy organizacji wesela, poza wyborem sali, jest wybór jej wystroju. W zależności od tego, w jakim miejscu odbędzie się nasze przyjęcie, będziemy mieć albo z góry ustalony wystrój lub pojawi się konieczność, byśmy postaral...
Czytaj więcej

Wasze komentarze (0)

  • Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top