Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Wygoda zależy od grubości portfela

Wygoda zależy od grubości portfela
Planowanie ślubu i wesela jest wyzwaniem dla pary młodej oraz rodziny. Trzeba także się liczyć z kosztami, by zorganizować wszystko odpowiednio. Podstawową sprawą jest rozpoczęcie wszystkiego jak najwcześniej przed planowaną datą wydarzenia.

Gdy przystąpimy do rozplanowywania całego przedsięwzięcia okaże się, że mamy do załatwienia zdecydowanie więcej spraw niżeli przypuszczaliśmy. Dlatego należy wraz z partnerem ułożyć ścisły plan działań. Rzecz jasna, pierwszej kolejności ustalamy dzień ślubu. Warto między czasie sprecyzować budżet jakim będziemy dysponowali na celebrację tego wyjątkowego dnia. Jeżeli już ustaliśmy datę ślubu szukamy odpowiedniego lokalu weselnego. W tymże momencie powinniśmy już mniej-więcej oszacować ilość biesiadników weselnych.


Samemu lub z pomocą konsultanta

Później zaczynają się schody. Musimy zatroszczyć się o oprawę muzyczną weselnych uciech, zorganizować ekipę kucharek, kucharzy i obsługi kelnerskiej. Kolejne „detale” typu samochód, który dowiezie Parę Młoda na ślub i wesele, obrączki, wystrój kościoła i sali weselnej mogą przyprawić o zawrót głowy. Możemy oczywiście zlecić wykonanie wszystkich tych działań odpowiedniej firmie, która od A-Z zatroszczy się o to, byśmy mieli idealny ślub i wesele, a goście mieli szampańską zabawę. Są jednak takie chwile tego dnia, których za nas nie wykonają wyspecjalizowani fachowcy. Musimy, np. odbyć pierwszy taniec małżeński, który powinien sprawić, że nasi goście będą śledzić nasze pląsy z zapartym tchem.


Pomoc profesjonalistów

Jeśli brak nam odpowiedniej koncepcji, a czasami poczucia rytmu, to warto zgłosić się do szkoły tańca, gdzie z pewnością znajdzie się fachowiec, który nawet z najmniej utalentowanego tancerzy uczyni mistrza parkietu. Jeśli chcemy mieć ciekawą pamiątkę z tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia, powinniśmy zainwestować w profesjonalistę w dziedzinie fotografii. W modzie są ostatnio zdjęcia z sesji plenerowych. Fotografie studyjne powoli odchodzą do lamusa, bowiem uważane są za zbyt sztywne i pozowane. Natomiast zdjęcia w terenie nie są objęte żadnymi konwencjami. Można zrobić sobie zdjęcie ślubne na moście, w balonie czy nawet pod wodą.


Specjalistyczne firmy

Nie mniej popularne staje się wynajmowanie fotografa w podróży poślubnej i tam urządzanie sobie plenerów. Dochodzi także do odważniejszych aktów fotograficznych, gdy wykonujący zdjęcia wchodzi do alkowy młodych małżonków i tam wykonuje obrazy ocierające się o erotykę. Czegóż nie robi się, aby album ślubny był oryginalny Wynajmowanie specjalistycznych firm organizujących śluby i wesele, to jednak w naszym kraju nadal wygoda dla ludzi o zasobniejszych portfelach. Przeciętny Polak organizując tę imprezę każdą jego część przelicza z kalkulatorem w ręku. Na ogół przygotowania do tego wyjątkowego dnia trwają długimi miesiącami, ponieważ staramy się zorganizować całość niskim nakładem finansowym, ale mimo wszystko z polotem i klasą.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top