Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Wybór fotografa ślubnego ma wielkie znaczenie

Wybór fotografa ślubnego ma wielkie znaczenie
Warto poświęcić swój czas, aby znaleźć kogoś, kto uczyni Wasze zdjęcia naprawdę wyjątkowymi i niepowtarzalnymi, utrwalając najpiękniejsze, towarzyszące Wam emocje. W końcu pamięć jest zawodna, a przecież dzień ślubu chcielibyśmy zapamiętać ze wszystkimi szczegółami, dlatego tak ważne jest, aby zamienić ten niezwykły moment w magiczne obrazy, będące pamiątką na całe życie.

Obecnie do naszej dyspozycji pozostaje nieograniczony wybór licznych zakładów fotograficznych. Informacje o kontaktach mogą pochodzić z różnych źródeł, na które składają się opinie znajomych, strony internetowe, lub też ogłoszenia w prasie. Jak jednak znaleźć prawdziwego profesjonalistę w morzu ofert? Z pewnością Wasz wybór nie może być przypadkowy, ani pochopny. Należy dokładnie określić czego oczekujecie oraz jakie efekty chcielibyście uzyskać.


Pomysły na sesję ślubną

Warto zastanowić się zarówno nad typem zdjęć, stylem, jak i ich klimatem. Koniecznie należy obejrzeć wykonane przez zakład zdjęcia, gdyż mówią one same za siebie. Sesja zdjęciowa może odbyć się zarówno w studiu, jak i w plenerze. Zdjęcia studyjne cechują się lepszą jakością techniczną, ze względu na możliwość ustawienia stałego oświetlenia, konkretnej pozy, a co za tym idzie, konkretnych efektów. Sesje odbywające się w plenerze pozwalają na wykonanie zdjęć pary w naturalnych pozach z uchwyceniem ich naturalnych emocji oraz uczucia szczęścia, które im towarzyszy.


Ustalenie terminu sesji

Ważne jest również, aby określić kiedy sesja się odbędzie. Najlepiej jeśli zaplanujecie ją już po uroczystościach weselnych, gdyż pozwoli to zaoszczędzić czasu, jaki i stresu z tym związanego. Wiąże się to także z większymi możliwościami, zarówno co do miejsca, jak i samych zdjęć. Po weselu nie musicie się już bowiem martwić o stroje, ani o makijaż i możecie całkowicie dać się ponieść Waszej wyobraźni i fantazji. Plener bowiem, to nie tylko park, czy też łąką, ale również stare kamienice, ruiny opuszczonego budynku, a nawet basen, czy też stadion piłkarski. Ponadto, często bywa, że deszcz, lub śnieg czynią zdjęcia bardziej oryginalnymi dodając im niesamowitej, cudownej aury.


Nie zostawiać na ostatnią chwilę

Aby Wasz wybór fotografa był trafny, liczy się także czas, gdyż najlepsi fotografowie mają zwykle wiele propozycji. W spisanej umowie nie możemy także zapomnieć o ustaleniach, dotyczących możliwości wycofania się z niej oraz o sprawie negatywów, bądź w przypadku fotografii cyfrowej, plików źródłowych. Należy również ustalić wielkość odbitek oraz rozważyć samodzielnie zaopatrzenie się w album, gdyż pozwoli to zarówno na zaoszczędzenie pieniędzy, jak i na wykonanie go zgodnie z własnym gustem. Istotne są także relacje z fotografem, które nawiązują się już od pierwszego kontaktu. Jeżeli czujecie swobodę w jego obecności, to z pewnością zaważy to także na atmosferze, panującej podczas wykonywania zdjęć i pozwoli na uchwycenie tego, co mają w sobie dobre zdjęcia. Warto zapytać fotografa, zarówno o czas sesji, jak i o możliwość wyboru zdjęć po sfotografowaniu. Umowa z fotografem powinna zawierać jak najwięcej uzgodnionych szczegółów, gdyż pozwoli Nam to uniknąć przykrych niespodzianek.


Łęczyca - ciekawe plenery

Jeśli planujecie Waszą sesję zdjęciową w Łęczycy, to możecie udać się z fotografem w kilka pięknych miejsc w tym mieście. Scenerię Waszej sesji stworzyć mogą między innymi rzeka Bzura, park miejski z XVIII wieku, czy też zespół zamkowy z czasu XIV-XVIII wieku, z którego zachowały się mury oraz wieża. Ciekawe tło fotografii stworzyć może również klasycystyczny ratusz oraz wieża szybowa "Łęczyca I" kopalni rudy żelaza. Przy odrobinie fantazji i wyobraźni każde miejsce, nawet to, które wcześniej nie przyciągnęłoby Waszej uwagi nawet na chwilę, stanowić może piękną i nietypową scenerię, gdyż prawdziwy profesjonalista zawsze potrafi wydobyć piękno w każdej sytuacji.


AUtor: Edyta Fołta

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top