Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Wspaniałe zimowe plenery

Wspaniałe zimowe plenery
Nie da się ukryć, że najchętniej wybieraną porą na ślub i wesele, jest lato. Niemniej jednak warto zastanowić się również nad miesiącami zimowymi. Letnie sesje zdjęciowe mają swój urok, jednak często bywają dość szablonowe. Co innego zima - daje ogromne pole do popisu fotografowi.

Trzeba się nieźle nagimnastykować, aby na śniegu i przy ujemnej temperaturze wyczarować dla nowożeńców taką sesję ślubną, którą każdy będzie się zachwycał. Jeśli zatem zdecydowaliście, że wasz ślub odbędzie się zimą, poszukajcie koniecznie dobrego fotografa. Nie może to być amator, lecz ktoś, kto dysponuje dobrym sprzętem oraz ma doświadczenie w zimowych plenerach. Zanim podpiszecie umowę, zobaczcie inne zimowe sesje wykonane przez niego.
 

Specjalne ustalenia z fotografem

Gdy już podejmiecie decyzję, warto dograć kilka szczegółów. Wiadomo, że zimą najlepiej wychodzą fotografie wykonywane w słoneczny, lekko mroźny dzień, gdy ziemię okrywa śnieg. Zapewne liczycie na taką pogodę w dniu ślubu, jednak aura lubi płatać figle, więc może się okazać, że będzie szaro i nijako. Ustalcie z fotografem możliwość przesunięcia waszej sesji plenerowej na taki dzień, kiedy pogoda wam dopisze. Nikt przecież nie marzy o zdjęciach, gdy temperatura rośnie i zaczynają się roztopy. Ważnym aspektem jest także cena. Wiadomo, że dobry fotograf zażyczy sobie wyższą stawkę niż amator. Zima ma jednak to do siebie, że ślubów jest mniej (tym samym fotograf ma mniej pracy), dlatego często można liczyć na promocyjne ceny.
 

Gdzie zorganizować zimowy plener ślubny

Nie bez znaczenia jest wybór odpowiedniego miejsca na plener ślubny. Oczywiście wymarzonym miejscem są góry. Jeśli mieszkacie blisko nich – warto się tam wybrać. Ciekawą scenerią jest też tafla zamarzniętego jeziora, jakiś drewniany budynek, z którego zwisają lodowe sople, leśna polana oraz ciekawe sesje tematyczne, przykładowo powiązane ze sportami zimowymi. Można zrobić również zdjęcia w saniach. Możliwości jest naprawdę sporo. Jeśli sami nie wiecie, na co się zdecydować, warto zapytać o radę fotografa. Na pewno podpowie wam kilka magicznych miejsc, w których realizował już ślubne sesje plenerowe zimową porą.

Autor zdjęcia: fotograf Jarek z zakopanego

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top