Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Wnikliwe poszukiwania opłacają się

Wnikliwe poszukiwania opłacają się
Na ogół fotografowie ślubni zatrudniani są z polecenia rodziny bądź znajomych. Jeżeli jednak narzeczeni nie mają takiej możliwości konsultacji to rozpoczynają poszukiwania na własną rękę. Pierwsze swoje kroki kierują na ogół w przestrzeń internetu. Tutaj mają wgląd w próbki umiejętności kolejnych fachowców.

Gdy zamierzamy zatrudnić fachowca z najwyższej półki to postarajmy się te poszukiwania rozpocząć nawet z rocznym wyprzedzeniem. Specjaliści najwyższej klasy są wprost oblegani.


Wybór odpowiedniego fotografa

Gdy mamy już wyselekcjonowanych kilku kandydatów równej klasy to warto się z nimi spotkać osobiście i zweryfikować na miejscu ich hasła reklamowe. Na miejscu możemy przekonać się czy fotograf rzeczywiście dysponuje sprzętem o jakim była mowa na stronie internetowej. Możemy też rozejrzeć się po ścianach. Tam mogą wisieć różnorakiego rodzaju dyplomy z ukończonych kursów. No cóż, te laury nie są najważniejsze w fotografowaniu ślubu. Ważne by robiący zdjęcia miał pozwolenie lokalnej diecezji na fotografowanie wnętrz kościołów.


Ważne spotkanie z fotograme

Przy okazji spotkania poprośmy też o większa pulę zdjęć, niżeli tych które widzieliśmy w port folio. Warto zwrócić uwagę na zdjęcia z wnętrz kościołów i tych ze studio, ponieważ to najtrudniejsze pod względem technicznym fotografie. Gdy wyłonimy już człowieka, który uwieczni nasze zdjęcia, to opowiedzmy mu coś o sobie. Jeżeli fotograf pozna nasz temperament, to będzie mu np. łatwiej dostosować przestrzeń dla sesji plenerowej.


Omówienie zdjęć plenerowym

Skoro już mowa o "plenerze", to warto nadmienić, że to najciekawsza odmiana zdjęć ślubnych. Warto dołożyć wszelakich starań by były one idealne. Złym pomysłem jest odbywanie takich zdjęć w dniu ślubu. Para Młoda jest wtedy zestresowana przebiegiem ceremonii, a udając się na sesję w czasie biesiady weselnej znajduje się pod dodatkową presją. Nie wypada przecież pozostawiać gości weselnych na długo, a i w brudnych ubraniach ślubnych i o zgrozo wygniecionych, nie sposób kontynuować zabawy weselnej. Ponadto presja czasu powoduje, że młodzi małżonkowie są spięci co natychmiast wychwyci obiektyw aparatu. Takie rozwiązanie powoduje również, ze nie udamy się w kilka miejsc, a w jedno, co w rezultacie spowoduje, ze nasze zdjęcia będą mnie urozmaicone.


Różany - miejsca na sesję ślubną

Doskonałym miejscem na odbycie sesji plenerowej jest miasteczko Różan. Tereny wokół miejscowości obfituje w kompleksy leśne, strumienie, łąki i pastwiska. To znakomita przestrzeń do wykonania sielskich ujęć z Parą Młoda w roli głównej. Nieopodal miasteczka płynie rzeka Narew, która w tym regionie obfituje w starorzecza i piaszczyste wydmy. To także znakomity sceneria by zaaranżować romantyczną scenę w łódce, którą płynie zakochana para młodych ludzi. W Różanach znajduje się także carski fort z XIX wieku. To doskonałe miejsce dla miłośników militariów, a także odpowiednie tło do przeprowadzenia awangardowych i niespotykanych zdjęć.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top