Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Wiekopomna sesją ślubna

Wiekopomna sesją ślubna
Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Robimy wiele by dzień ceremonii zawarcia małżeństwa był cudowny i niezapomniany. Dbamy o całą masę szczegółów i liczymy, że każdy trybik tego wielkiego przedsięwzięcia zadziała właściwie. W natłoku spraw, które trzeba załatwić nie zapomnijmy o zatrudnieniu fotografa, który uwieczni najważniejsze momenty tego dnia.

Jakimi cechami powinien dysponować dobry fotograf ślubny? Przede wszystkim robiący zdjęcia powinien mieć wyczucie momentu, który należy uchwycić. To instynkt, którego nie da się nauczyć, a trzeba się z nim urodzić. Dobry fachowiec powinien także dysponować wysokiej klasy aparatem fotograficznym. Najlepiej gdy ma do dyspozycji drugie urządzenie, jako zabezpieczenie na wypadek awarii pierwszego. Specjalista wysokiej klasy nie powinien również ingerować i ustawiać gości weselnych do kolejnych ujęć. Powinien rejestrować rzeczywistość taką jaką jest. Co innego gdy mamy do czynienia z sesją w studio bądź w plenerze.


Piękne zdjęcia z sesji w plenerze

No właśnie, skoro już zostało napomniane o sesji plenerowej, to warto pociągnąć ten temat. Takiego typu zdjęcia są ostatnio niezwykle popularne wśród młodych małżeństw. Nadają one albumowi ślubnemu specyficzną aurę. Ich inność jest bardzo atrakcyjna dla ludzkiego oka. To pole do popisu dla fotografa, który będzie mógł uwolnić i zmaterializować swoje artystyczne inklinacje, a dla Pary Młodej to także wspaniała zabawa.


Wszystko widać na zdjęciach

Zdjęcia te najlepiej oddają temperament i tlącą się w sercach miłość. Wiele kolorytu i wyrazu nadaje takim ujęciom odpowiednio dobrane tło. Często małżonkowie decydują się na sesję na łonie przyrody czy w parkach. Popularne jest też fotografowanie się w przestrzeni miejskiej. Zdjęcia w fabrykach, bramach kamienic, przy zabytkowych obiektach czy na dachu wieżowca mogą być ciekawym urozmaiceniem.


Drobin i piękne plenery

Odpowiednich miejsc do wykonania sesji plenerowej nie brakuje w Drobinie. W pierwszej kolejności powinniśmy swoje kroki skierować na rynek, który zachował swój XIX wieczny kształt. Najcenniejszym zabytkiem miasta jest jednak gotycki kościół Matki Bożej Różańcowej i św. Stanisława Biskupa z II połowy XV w.; w prezbiterium znakomite późnorenesansowe nagrobki Kryskich (zap. warsztat pińczowski Santi Gucci Fiorentino) 1572-1576, nawiązujące do grobowców Medyceuszy w kościele San Lorenzo we Florencji. Z cennych historycznie budowli warto wspomnieć dwór Piwnickich, dzisiaj znajdujący się w nienajlepszym stanie i najstarszy budynek, tzw. „długi dom”, kiedyś karczma i zajazd. Podobno nocowali tu i Jagiełło w drodze pod Grunwald i Napoleon w czasie kampanii rosyjskiej. Ponadto dla celów "plenerowych" można wykorzystać XIX-wieczny dwór Kunklów i drewniany wiatrak.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top