Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Wesele w plenerze. Najlepsze propozycje

Wesele w plenerze. Najlepsze propozycje
Wesela w plenerze robią się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Choć zwykłe sporo kosztują, to ich niezwykły urok sprawia, że pary są chętne wydawać na nie pieniądze. Gdzie warto je zorganizować i ile trzeba za to zapłacić?

Choć aura za oknem każe nam zapomnieć o lecie i przyjemnym cieple, to przyszedł czas na dokładniejsze planowanie przyszłorocznych letnich wesel. Ślub w lecie daje ogromne możliwości organizacji przyjęcia, a jedną z nich jest wesele w plenerze. Czy warto więcej zainwestować, żeby poczuć się jak w amerykańskiej komedii romantycznej?
 

Droższa opcja

Wesele w plenerze to wciąż dość rzadka opcja w naszym kraju, wiąże się z nią zwykle wyższy koszt i bardziej skomplikowane przygotowania. Trzeba zatroszczyć się o dostarczenie na miejsce krzeseł, stołów, zorganizowanie odpowiedniego nagłośnienia itp. Jednak urok takiego przyjęcia sprawia, że wiele par jest zdecydowanych, aby ponieść większe wydatki. W takim wypadku warto zastanowić się nad tym, jakie opcje mamy do wyboru i która z nich jest najbardziej odpowiednia. Oto trzy najłatwiejsze do zorganizowania propozycje, a każda ma swój urok:
 

Wesele w ogrodzie

Może to być ogród naszego domu, wynajętej willi lub hotelu, czy pałacyku. Ważne, że przyjęcie odbywa się pod gołym niebem, stoły, krzesła i cała infrastruktura jest dostarczona na miejsce. Ogród powinien być udekorowany dodatkowymi kwiatami lub wstążkami itp., aby podkreślona została waga uroczystości. Można dodać także lampiony i światła, które będą pięknie wyglądać nocą. Siłą rzeczy jest to opcja tylko na dni z wysoką temperaturą i ładną pogodą. Na wypadek deszczu można postawić prowizoryczne zadaszenie (w końcu nie jesteśmy w stanie przewidzieć pogody w 100%), ale trzeba liczyć się z tym, że deszcz może znacznie skomplikować cale wydarzenie.

 


Wesele w namiocie

Ta opcja jest dużo bardziej pewna, bo namiot znacznie lepiej radzi sobie z deszczem niż inne konstrukcje. Dlatego często łączy się opcję pierwszą z drugą i po prostu namiot stawia się w ogrodzie. Można jednak pójść jeszcze dalej i postawić go na polu, z dala od domów, czy na leśnej polanie (oczywiście musimy się upewnić, że do wybranego miejsca można łatwo dojechać, aby można było przywieźć sprzęt oraz gości w dniu wesela). Wybranie oddalonego, nietypowego punktu na pewno będzie sporą atrakcją i zapewni ciekawą rozrywkę gościom.

 

 

Wesele nad wodą

Zdecydowanie najbardziej malownicza opcja wesela w plenerze to zorganizowanie go nad wodą np. nad jeziorem, na plaży, czy na brzegu rzeki. Tu również konieczne będą dodatkowe dekoracje, a warto sobie wyobrazić jak np. lampiony będą odbijać nocą światło od powierzchni wody, tworząc niesamowitą atmosferę. Znalezienie idealnego miejsca na pewno nie będzie łatwe, choć są hotele i restauracje, które dysponują odpowiednią przestrzenią i trudnią się organizacją takich wesel.

 

 

Jak zorganizować wesele w plenerze?

Samodzielna organizacja wesela w plenerze będzie kosztowała nas sporo czasu i nerwów. Zorganizowanie przewiezienia całej infrastruktury, na którą składa się przecież więcej niż tylko stoły i krzesła to wiele planowania i sporo pracy. Dlatego trzeba liczyć się z tym, że organizację takiego ślubu przekażemy profesjonalistom, konsultantowi ślubnemu lub firmie, która zorganizuje całą imprezę. Oznacza to oczywiście wyższe wydatki, ale to nic dziwnego, wesele w plenerze po prostu więcej kosztuje. Tańszą opcją jest znalezienie domu weselnego (hotelu, restauracji itd.), które mają w swojej ofercie organizację ślubów w ogrodzie, w takim wypadku cena będzie niższa, a my wciąż będziemy się cieszyć przyjęciem na dworze. Jeśli jednak wybierzemy bardziej nietypowe miejsce, raczej trudno będzie szukać oszczędności.
 

Ile kosztuje wesele w plenerze?

Jak było to już powiedziane, wesele w plenerze nie należy do tanich. Zwłaszcza, kiedy decydujemy się na rozstawienie namiotu. Warto podkreślić, że wtedy w koszty trzeba wliczyć jego wypożyczenie, montaż i demontaż, przewiezienie stołów i krzeseł, zamontowanie parkietu do tańczenia, podest dla grupy muzycznej i nagłośnienie, często jeszcze zapłatę dla firmy koordynującej. Tylko tutaj koszty mogą osiągnąć około 20 000 złotych, a w przypadku organizacji wesela „na łonie natury”, czyli z dala od restauracji, kuchni itd. doliczyć należy jeszcze koszty za catering, wypożyczenie zastawy stołowej i sztućców, agregaty prądotwórcze i wiele innych szczegółów, bez których przyjęcie nie może się obejść. Ostatecznie zwykle okazuje się, że wesele w plenerze kosztuje nas około dwa razy więcej, niż takie samo zorganizowane w sali weselnej. Czy wciąż warto? Wielu twierdzi, że tak, a rosnąca popularność takich wesel zdaje się potwierdzać tę opinię.


Ile pracy trzeba włożyć w organizację wesela w namiocie, można zobaczyć tutaj:

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top