Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Wesele w plenerze. Najlepsze propozycje

Wesele w plenerze. Najlepsze propozycje
Wesela w plenerze robią się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Choć zwykłe sporo kosztują, to ich niezwykły urok sprawia, że pary są chętne wydawać na nie pieniądze. Gdzie warto je zorganizować i ile trzeba za to zapłacić?

Choć aura za oknem każe nam zapomnieć o lecie i przyjemnym cieple, to przyszedł czas na dokładniejsze planowanie przyszłorocznych letnich wesel. Ślub w lecie daje ogromne możliwości organizacji przyjęcia, a jedną z nich jest wesele w plenerze. Czy warto więcej zainwestować, żeby poczuć się jak w amerykańskiej komedii romantycznej?
 

Droższa opcja

Wesele w plenerze to wciąż dość rzadka opcja w naszym kraju, wiąże się z nią zwykle wyższy koszt i bardziej skomplikowane przygotowania. Trzeba zatroszczyć się o dostarczenie na miejsce krzeseł, stołów, zorganizowanie odpowiedniego nagłośnienia itp. Jednak urok takiego przyjęcia sprawia, że wiele par jest zdecydowanych, aby ponieść większe wydatki. W takim wypadku warto zastanowić się nad tym, jakie opcje mamy do wyboru i która z nich jest najbardziej odpowiednia. Oto trzy najłatwiejsze do zorganizowania propozycje, a każda ma swój urok:
 

Wesele w ogrodzie

Może to być ogród naszego domu, wynajętej willi lub hotelu, czy pałacyku. Ważne, że przyjęcie odbywa się pod gołym niebem, stoły, krzesła i cała infrastruktura jest dostarczona na miejsce. Ogród powinien być udekorowany dodatkowymi kwiatami lub wstążkami itp., aby podkreślona została waga uroczystości. Można dodać także lampiony i światła, które będą pięknie wyglądać nocą. Siłą rzeczy jest to opcja tylko na dni z wysoką temperaturą i ładną pogodą. Na wypadek deszczu można postawić prowizoryczne zadaszenie (w końcu nie jesteśmy w stanie przewidzieć pogody w 100%), ale trzeba liczyć się z tym, że deszcz może znacznie skomplikować cale wydarzenie.

 


Wesele w namiocie

Ta opcja jest dużo bardziej pewna, bo namiot znacznie lepiej radzi sobie z deszczem niż inne konstrukcje. Dlatego często łączy się opcję pierwszą z drugą i po prostu namiot stawia się w ogrodzie. Można jednak pójść jeszcze dalej i postawić go na polu, z dala od domów, czy na leśnej polanie (oczywiście musimy się upewnić, że do wybranego miejsca można łatwo dojechać, aby można było przywieźć sprzęt oraz gości w dniu wesela). Wybranie oddalonego, nietypowego punktu na pewno będzie sporą atrakcją i zapewni ciekawą rozrywkę gościom.

 

 

Wesele nad wodą

Zdecydowanie najbardziej malownicza opcja wesela w plenerze to zorganizowanie go nad wodą np. nad jeziorem, na plaży, czy na brzegu rzeki. Tu również konieczne będą dodatkowe dekoracje, a warto sobie wyobrazić jak np. lampiony będą odbijać nocą światło od powierzchni wody, tworząc niesamowitą atmosferę. Znalezienie idealnego miejsca na pewno nie będzie łatwe, choć są hotele i restauracje, które dysponują odpowiednią przestrzenią i trudnią się organizacją takich wesel.

 

 

Jak zorganizować wesele w plenerze?

Samodzielna organizacja wesela w plenerze będzie kosztowała nas sporo czasu i nerwów. Zorganizowanie przewiezienia całej infrastruktury, na którą składa się przecież więcej niż tylko stoły i krzesła to wiele planowania i sporo pracy. Dlatego trzeba liczyć się z tym, że organizację takiego ślubu przekażemy profesjonalistom, konsultantowi ślubnemu lub firmie, która zorganizuje całą imprezę. Oznacza to oczywiście wyższe wydatki, ale to nic dziwnego, wesele w plenerze po prostu więcej kosztuje. Tańszą opcją jest znalezienie domu weselnego (hotelu, restauracji itd.), które mają w swojej ofercie organizację ślubów w ogrodzie, w takim wypadku cena będzie niższa, a my wciąż będziemy się cieszyć przyjęciem na dworze. Jeśli jednak wybierzemy bardziej nietypowe miejsce, raczej trudno będzie szukać oszczędności.
 

Ile kosztuje wesele w plenerze?

Jak było to już powiedziane, wesele w plenerze nie należy do tanich. Zwłaszcza, kiedy decydujemy się na rozstawienie namiotu. Warto podkreślić, że wtedy w koszty trzeba wliczyć jego wypożyczenie, montaż i demontaż, przewiezienie stołów i krzeseł, zamontowanie parkietu do tańczenia, podest dla grupy muzycznej i nagłośnienie, często jeszcze zapłatę dla firmy koordynującej. Tylko tutaj koszty mogą osiągnąć około 20 000 złotych, a w przypadku organizacji wesela „na łonie natury”, czyli z dala od restauracji, kuchni itd. doliczyć należy jeszcze koszty za catering, wypożyczenie zastawy stołowej i sztućców, agregaty prądotwórcze i wiele innych szczegółów, bez których przyjęcie nie może się obejść. Ostatecznie zwykle okazuje się, że wesele w plenerze kosztuje nas około dwa razy więcej, niż takie samo zorganizowane w sali weselnej. Czy wciąż warto? Wielu twierdzi, że tak, a rosnąca popularność takich wesel zdaje się potwierdzać tę opinię.


Ile pracy trzeba włożyć w organizację wesela w namiocie, można zobaczyć tutaj:

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
Wasze komentarze (1)
  • Ślub w plenerze 2019-03-18, 09:15

    "To prawda, że organizacja takiego ślubu do najłatwiejszych nie należy, ale naszym
    zdaniem jest ona warta swojego wysiłku. Ułatwieniem, które polecamy, jeśli to możliwe, to poszukanie miejsc, które oferują kompleksowe zaplecze do organizacji wesela w plenerze."
    https://slubywplenerze.com.pl/

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top