Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Wasze królewskie wesele w Krakowie

Wasze królewskie wesele w Krakowie
Planujący pobrać się w Krakowie, zapewne wiedzą, że tu liczy się szybkość. Duża popularność tego królewskiego miasta powoduje, że często trudno tu o wolny termin nawet na rok do przodu. Dlatego jeżeli ma się wystarczająco czasu na planowanie, warto zacząć już teraz. Jakie miejsca najlepiej brać pod uwagę? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Wesele wśród krakowskich zabytków

W samym centrum Krakowa działa wiele restauracji, w których urządzić można udaną zabawę weselną. Te zlokalizowane wokół rynku są najdroższe, ale też i najbardziej prestiżowe, dlatego cieszą się zawsze dużym powodzeniem. Warto też wziąć pod uwagę dzielnicę Kazimierz, która zachwyca swoim klimatem. Także i tutaj urządza się różne przyjęcia okolicznościowe. W restauracjach można dopasować indywidualnie menu – wiele z nich specjalizuje się w daniach kuchni polskiej, ale można bez problemu urządzić wesele w stylu żydowskim, włoskim czy nawet bazujące na kuchni wegetariańskiej.

Zawsze jednak trzeba liczyć się z dość wysokimi wydatkami, minimum 250-300 złotych za osobę, a czasem jeszcze więcej. Należy też pamiętać o tym, że do „talerzyka” należy doliczyć inne koszty – parkingu dla zmotoryzowanych, dodatkowej opłaty za wynajem sali. Koszty są zatem niemałe, ale często tyle trzeba liczyć za spełnienie swoich marzeń o weselu, podczas którego w przerwie w zabawach będzie można przespacerować się po krakowskim rynku.

Taniej, i wcale nie gorzej, w okolicach Krakowa

Jeżeli wynajęcie sali w samym centrum miasta nie wchodzi w rachubę, atrakcyjnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na mieszczące się pod Krakowem restauracje i domy weselne. W tym przypadku łatwiej już o wolne terminy, dodatkowo ceny nie są wyjątkowo wysokie. Wiele z wartych uwagi obiektów położonych jest w malowniczych miejscach, które zachwycą każdego i będą unikatową scenerią zabaw weselnych.

Jedną z godnych polecenia restauracji jest U ZIYADA, która znajduje się w zamku w Przegorzałach. Zamek ten położony jest przy drodze do Krakowa od strony zachodniej, zaledwie kilkanaście minut drogi od centrum. Wznosi się na wzgórzu górującym nad Wisłą i z jego tarasu widokowego można podziwiać wspaniała panoramę tej rzeki, części Krakowa, Beskidów, a nawet Tatr przy dobrej widoczności. To unikatowa propozycja – na gości czekają wyśmienite dania kuchni polskiej i europejskiej, gustownie urządzone sale i przepiękne okolice zapraszające do spacerów wśród zieleni. Ceny rozpoczynają się już od 220 złotych. Więcej pod adresem: http://www.uziyada.krakow.pl/pl/wesele/.

Podsumowując, jeżeli planuje się zorganizowanie wesela właśnie w Krakowie, wybór lokali jest spory. Zapraszają zarówno te w centrum, które, chociaż dość drogie, to jednak zapewniają wspaniałą zabawę w samym sercu tego królewskiego miasta, jak i również można pomyśleć o spokojniejszych okolicach wokół niego. W każdym przypadku warto się spieszyć, aby zarezerwować salę w dogodnym dla siebie terminie!

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top