Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Warto postawić na fachowość

Warto postawić na fachowość
Zdjęcia ślubne to jedyne w swoim rodzaju pamiątki. Warto postawić na fotografa, który profesjonalnie uchwyci te wspaniałe chwile w obiektyw swojego aparatu. Jak wybrać odpowiedniego fotografa? Może warto zaoszczędzić?

Dziś na rynku fotografii ślubnej panuje duża rywalizacja. Trudno dokonać szybkiego wyboru, gdy mamy do czynienia z setkami ofert. Na początku poszukiwań musimy ustalić jaką kwotę zamierzamy przeznaczyć na ten cel. Często myślimy sobie, że dobre zdjęcia wykonane wysokiej klasy aparatem, to nie problem i możemy zaangażować w tym celu, np. sąsiada, który nie ma żadnego pojęcia o robieniu zdjęć, ale akurat ma wolny weekend i chętnie nam pomoże.


Unikać takich sytuacji!

Taki zabieg może skończyć się drastyczną klapą. Zdjęcia mogą być źle skadrowane, niedoświetlone, po prostu słabe. Nie będzie też kilku ważnych ujęć weselnych, bo akurat ktoś sąsiada zawoła na kieliszek wódki albo porwie do tańca. W końcu sąsiad albo się upije, albo zachce mu się spać i pojedzie do domu, nieutrwalając dalszego toku zabawy. Można również trafić na członka rodziny bądź znajomego dla którego fotografia to pasja i wtedy możemy liczyć na dobrej jakości fotografie. Ale dlaczego akurat ten biesiadnik ma bawić się gorzej od innych? Ze względu na oszczędność nie możemy przecież odbierać weselnikowi szampańskiej zabawy. A rola fotografa jest pochłaniająca. Pracuje on na pełnych obrotach przez cały ślub i często całe wesele.


Cena usługi związana jest z jej jakością

Gdy już zdecydujemy się zatrudnić fachowca z najwyższej półki, to postarajmy się o jego angaż jak najwcześniej. Najlepsi w tej branży mają zajęte terminy nawet na rok przed wykonaniem usługi. Czy warto szczędzić grosza? Czasami ma to sens, jeżeli mamy do czynienia z różnicą ok. 200-300 zł. Tutaj na ogół cena idzie w parze z jakością usług. Nie można jednak sugerować się tylko tym czynnikiem. Sprawdźmy najpierw dokonania danego fotografa w jego internetowym portfolio, a także zapoznajmy się z opiniami na jego temat na forach ślubnych. Tym ostatnim wyznacznikiem nie powinniśmy się sugerować w 100 proc, bo często to przestrzeń niezdrowej rywalizacji fotografów. Popatrzmy też jak prezentują się zdjęcia fotografa z sesji plenerowych, które są najchętniej oglądaną częścią albumu ślubnego.


Atrakcyjne miejsca Tychowa

Ciekawych miejsc na wykonanie kilku plenerowych ujęć ślubnych nie brakuje w Tychowie. Ulice tego miasteczka skrywają wiele cennych i zarazem pięknych budowli. Miejscową perełką jest z pewnością kościół pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Ta szachulcowo-murowana budowla powstawała na przestrzeni aż pięciu wieków (XV-XIX). Nie mniej okazale prezentuje się park pałacowy z II połowy XVIII wieku. To znakomita przestrzeń dla kilku zdjęć ślubnych wśród leciwych dębów, klonów i lip. Warto także wsiąść w samochód i pokusić się o eskapadę nad brzeg morza Bałtyckiego, oddalonego od miasta zaledwie o 35 km.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top