Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

W poszukiwaniu plenerowej przygody

W poszukiwaniu plenerowej przygody
Pary Młode coraz częściej decydują się na ślubne sesje plenerowe. Tłem tych niepowtarzalnych zdjęć stają się łąki, polany, szczyty górskie, parki inne elementy krajobrazu naturalnego. To wszystko można korzystnie wykorzystać.

Fotografie takie często są robione także w przestrzeni industrialnej, gdzie nawet opuszczony i popadający w ruinę budynek może okazać się znakomitym miejscem na „plener”. Bywa, że te konwencjonalne miejsca nie wystarczają narzeczonym. Szukają czegoś niezwykłego i tak trafiają na pole golfowe, kręgielnię czy stadion piłkarski.


Termin jest bardzo ważny

Odbywanie takiej sesji w dniu ślubu może być dosyć niefortunną decyzją. Szukanie odpowiedniego miejsca i dobrego oświetlenia pochłania niemało czasu. Plener w dniu ślubu to również dodatkowy stres i troska o swoje odświętne strój - żeby się nie wybrudziły i nie pogniotły. Poza tym opuszczanie gości weselnych na dłużej niż pół godziny jest nie na miejscu, a odbywanie błyskawicznej sesji nie ma najmniejszego sensu. Wybranie innego terminu wiąże się także z komfortem sfotografowania się w wielu różnych miejscach.


Obróbka i jej możliwości

Aby ta fatyga miała sens, zdjęcia powinien wykonywać fachowiec z najwyższej półki. Wykonanie zdjęcia to dopiero połowa sukcesu. Niezwykle istotna jest ich obróbka. Efekty jakimi dysponują dzisiejsze programy komputerowe, pozwalają uzyskać nadspodziewanie zaskakujący rezultat. Fotografie w plenerze są o tyle ciekawsze od tych w studio, że daje więcej swobody zarówno robiącemu zdjęcia jak i do nich pozującym. Sesja studyjna wymaga większego doświadczenia i kunsztu fotografa. Tutaj potrzebne jest doświadczenie w układaniu póz modeli a także umiejętność właściwego doboru oświetlenia.


Miejsc na wspaniałe tła nie brakuje

W Ożarowie Mazowieckim nie brakuje odpowiednich miejsc dla odbycia sesji plenerowej. W samym mieście i sąsiednich wsiach aż roi się od intrygujących obiektów budowlanych. W pobliskim Gołaszewie znajduje się zabytkowy spichlerz i park z 1859 roku. Podobny obiekt znajduje się również w Duchnicach. W Pilaszkowie zaś stoi dwór z 1820 roku a wokół niego historyczny park z największym na Mazowszu Muzeum Pojazdów Konnych i Muzeum Dworu Polskiego.


Zabytki miasta

Na terenie Ożarowa zachowały się do dzisiaj zabytkowe obiekty: murowany budynek z wieżycą z 1915 roku przy ulicy 11 Listopada; wille przy ulicy Mickiewicza 17, 21, 39, 51; kamienice czynszowe przy ulicach Przejazdowej 16, 3 Maja 10, 16, Kusocińskiego 5. Najciekawszym zabytkiem w mieście jest zachowany w dobrym stanie dworek przy ulicy Poniatowskiego, wybudowany na początku XIX wieku. Ożarów obfituje w wiele ciekawych zakątków, które mogłyby się stać tłem naszych zdjęć ślubnych. Aby wybrać odpowiednia przestrzeń, wystarczy się czasami tylko dobrze rozejrzeć wokół siebie

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top