Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

W plenerze każdy znajdzie coś dla siebie

W plenerze każdy znajdzie coś dla siebie
Ślub to wydarzenie przesycone emocjami, zarówno po stronie gości jak i po stronie głównych aktorów ceremonii. Te niezwykłe chwile chcielibyśmy utrwalić na wieki. Cóż uczynić jeśli nasza pamięć nie jest w stanie zarejestrować wszystkich tych ważnych momentów? Rzecz jasna, odpowiedź brzmi: fotografia.

Fotograf powinien ująć w swym obiektywie przygotowania do ślubu, samą ceremonię i weselne hulańce. Wiele Młodych Par wybiera również sesje plenerowe, które w sposób niezwykły mogą ubarwić każdy album ślubny. Aby „plener” powiódł się w pełni należy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach.


Omijajcie termin ślubu

Po pierwsze terminu sesji nie należy wyznaczać w dniu ślubu i wesela. To nietrafiony pomysł z kilku powodów. Nie jesteśmy wtedy przede wszystkim pozbawieni napięcia jakie towarzyszy temu dniu. Musimy wtedy w pośpiechu jechać w wybrane miejsce, a dodatkowo martwic się o czystość swoich ślubnych strojów. Nie wypada również gości weselnych nazbyt długo pozostawiać samych sobie. Gdy mamy do dyspozycji inny termin możemy udać się w kilka miejsc jednocześnie i urozmaicić naszą sesję. Ponadto, gdy sesję krzyżuje kapryśna aura, to można ją przełożyć na inny, dogodny dla obu stron termin.


Właściwy pomysł na sesję

Inna kluczową kwestią jest dobór odpowiedniej scenerii na wykonanie takich zdjęć. W miejscu takim powinniśmy czuć się przede wszystkim swobodnie. Często wybór tła i sytuacji w jakiej jest robione zdjęcie ukazuje nasz charakter. Romantycy wybiorą się na zdjęcia do parku, gdzie stoi ławka na której pocałowali się po raz pierwszy. Takie pary też chętnie pójdą do miejsc gdzie miały miejsce ich pierwsze spotkania. Inni zaś, nieco bardzie szaleni będą chcieli zrobić coś nietypowego. Skoczą więc na bungie, będą wspinać się na skały, albo wsiądą na quad i w ten sposób uwiecznią się na zdjęciach.


Miejsca osobiste

Będą i tacy, którzy za tło zdjęć obiorą sobie miejsca związane z ich zamiłowaniami, jak choćby stadion piłkarski dla kibica sportowego. Wiele artystycznego wyrazu mają w sobie zdjęcia industrialne. Sceneria lokalnych zabytków, charakterystycznych punktów danego miasta jak ulice czy pomniki, a nawet opuszczone domy czy fabryki mogą stać się znakomitym miejscem na odbycie sesji ślubnej. Wszystko zależy od naszej inwencji i podejścia do tych zdjęć. Nie bez znaczenia są też umiejętności fotografa i klasa aparatu jakim dysponuje.


Sceneria Tarczyna i okolic

W Tarczynie z pewnością każdy znajdzie odpowiednią scenerię dla zdjęć ślubnych. Najcenniejszym zabytkiem architektury Tarczyna jest kościół pod wezwaniem św. Mikołaja biskupa. Drugim cennym obiektem zasługującym na uwagę jest drewniany kościółek pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w pobliskim Rembertowie. Historia parafii sięga XV wieku. Od tamtego czasu świątynia była kilka razy przebudowywana. Modrzewiowy kościół postawiono w 1538 roku, a obecny kształt nadano mu w XVIII wieku. Gmina Tarczyn może pochwalić się też zabytkowymi dworami z parkami (m.in. odrestaurowany dwór w Pracach Dużych). Miejscowość ta może poszczycić się również tym, że znajdowała się na trasie Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej. Dziś ten zabytek techniki wykorzystywany jest na cele turystyczne.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top