Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

W fotografii ślubnej liczy się instynkt

W fotografii ślubnej liczy się instynkt
Najczęściej spotykaną formą ślubnej fotografii jest reportaż. W tej dziedzinie niezwykle istotna jest czujność wykonującego zdjęcia. Fotograf musi być w tym przypadku niczym myśliwy na safari. Ulotne spojrzenie dwojga zakochanych ludzi, może pojawić się w najmniej spodziewanej chwili i trzeba ją bezwzględnie uchwycić.

Zdjęcia ślubne powinny ukazywać nie tylko Młodą Parę, ale i jej otoczenie, a więc gości, salę weselną, kościół, itd. Najczęściej jakość tych zdjęć zależy od zmysłu fotografa. Rzecz jasna, wysokiej klasy aparat fotograficzny ma również swoje znaczenie, ale to tylko bezduszne urządzenie. Dobry fachowiec potrafi wyłowić najbardziej podniosłe momenty, kieruje nim instynkt, którego zwykły człowiek z ulicy mieć nie musi.


Sesja plenerowa rajemdla fotografa

Reportaż ma jednak swoje ograniczenia dla fotografa. Ten bowiem rejestruje jedynie rzeczywistość taką jaka jest i w nią nie ingeruje. Więcej pola do popisu robiący zdjęcia mają w czasie sesji plenerowych. Tam można nieco wpłynąć na zachowanie Pary Młodej, pokierować ją w danych sytuacjach albo uposażyć w jakieś ciekawe rekwizyty. Zdjęcia takie odbywają się na otwartej przestrzeni, na łąkach, polanach, szczytach górskich, w parkach, sadach itd.


A może na tle zabudowań miejskich?

Równie często młodzi małżonkowie fotografują się na tle miejskich kamienic, ich bram i podcieni. Nie rozwodząc się zbytnio na ten temat, należy stwierdzić, że aby wybrać odpowiednie miejsce dla sesji, wystarczy się rozejrzeć dookoła. Dobrym materiałem na plener może zarówno brzeg jeziora jak i ruiny zamku. Powodzenie takiej sesji zależy głównie od pomysłowości samego fotografa jak i Młodej Pary.


Bardzo dużo miejsc wartych uwagi

W pobliskim Warszawie Halinowie można przebierać w interesujących miejscach na plener. Najbardziej intrygującym obiektem architektonicznym w najbliższej okolicy miasteczka jest stara dzwonnica i plebania przy kościele Św. Anny w Długiej Kościelnej. Powstanie dzwonnicy datuje się na 1445 rok. Ta niezwykle urokliwa budowla z drewna mogłaby posłużyć jako tło kilku ujęć plenerowych. W nieodległym Okuniewie znajdują się natomiast ruiny zamku. Taka przestrzeń byłaby znakomitym materiałem na artystyczne zdjęcia w czerni i bieli.


Piękne naturalne zakątki

Halinów to także bogactwo dóbr natury. W gminie Halinów znajdują się piękne stawy i obszary bagienne. Charakterystyczne dla tego zakątka kraju są wydmy porośnięte borem sosnowym. W mieście tym można zobaczyć też ogromny głaz narzutowy. W gminie funkcjonują także dwa kluby jeździeckie. Przejażdżka konna lub w zaprzęgu z bryczką mogłaby także stać się interesującym materiałem na ślubną fotografię plenerową.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top