Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Urozmaicona sesja plenerowa

Urozmaicona sesja plenerowa
Ślub to wyjątkowe wydarzenie dla dwojga kochających się ludzi. Łzy wzruszenia rodziców, przysięga małżeńska, pierwszy taniec, oczepiny. Te chwile powinny pozostać w naszej pamięci na zawsze, ale nie zawsze ta pamięć może podołać zadaniu zarejestrowania wszystkich szczegółów.

Dlatego też na każdym wydarzeniu tego typu pojawia się fotograf, który umiejętnie utrwala te chwile obiektywem swojego aparatu.


Co składa się na album ślubny?

Formy reportażowe to fundament każdego albumu ślubnego. Fotograf towarzyszy Parze Młodej już od godzin porannych, kiedy to Panna Młoda korzysta z usług fryzjerki, makijażystki i przybiera uroczystą suknię. Pan Młody zaś zawzięcie poleruje buty i skwapliwie dostraja muszkę pod gardłem. Następnie błogosławieństwo rodziców w domu przyszłej małżonki, chwile wzruszenia i wyjazd na ceremonię do kościoła. Po drodze kordon samochodów może natknąć się na popularną „szlogę” czy „bramę”. Tam barwni przebierańcy, powinni być uchwyceni przez fotografa.


Jakie jeszcze zdjęcia?

Następnie wypowiedzenie sakramentalnego "tak" na kościelnym kobiercu. Tam wykonujący zdjęcia powinien uchwycić kilka kluczowych momentów, jak chwila włożenia obrączek na palce, wyrazy twarzy uczestników mszy czy pocałunek na koniec ceremonii. Przestrzeń kościoła jest o tyle wymagająca, że pomieszczenia te są różnorako oświetlone, a często niedoświetlone. Następnie biesiada weselna: przywitanie rodziców, Młodej Pary i gości, krojenie tortu, toasty, oczepiny i niekończące się tańce. To wszystko powinno się znaleźć w naszych albumach ślubnych.


Urozmaicenie albumu

Warto jednak urozmaicić ten standardowy komplet zdjęć, o ujęcia plenerowe. To ostatnio bardzo popularna forma fotografii. Swoje uznanie zyskała poprzez swój koloryt i możliwość uwolnienia emocji jakie panują pomiędzy dwojgiem zakochanych ludzi. Mają one często charakter wręcz artystyczny. Za tło takich zdjęć młodzi obierają najróżniejsze miejsca. Może to być ławka w parku, ruiny starego zamku, wnętrze opuszczonej fabryki, albo leśny zagajnik.


Lipsk i jego magiczne plenery

Takich miejsc nie brakuje w mazowieckim Lipsku. Historyczną pamiątką i godnym uwagi zabytkiem architektonicznym w mieście jest kościół parafialny pw. Św. Trójcy z początku XVII w., przebudowany w I połowie XIX w. wg projektu Henryka Marconiego. W pobliskim Solcu na uwagę zasługują: ruiny zamku średniowiecznego z XIII - XIV wieku, kościół p.w. Św. Barbary XVI w. (jeden z najstarszych zabytków drewnianych na Mazowszu), zespół klasztorny o. Reformatów z XVII w., dom z podcieniami kolumnowymi z XVIII w. - obecnie Dom Kultury i kościół Wniebowzięcia NMP z XVIII w.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top