Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Uchwycić ulotnego ducha miłości

Uchwycić ulotnego ducha miłości
Wspomnienia są ulotne –prawda, że to prosty truizm? A jednak są, często okrywają się patyna czasu i głęboko w naszych głowach zalegają tylko okruchy ważnych dla nas chwil. Jedną z metod na zatrzymanie tych momentów na wieki jest fotografia.

Szczególnie ważna to dziedzina życia w niepowtarzalnych chwilach takich jak ślub i wesele. Tylko dobrze wykonane zdjęcie, gdzie widać emocję i miłość pomiędzy dwojgiem ludzi, pozwoli zrekonstruować te odległe w czasie chwile.


Uchwycić niepowtarzalne

Fotografia ślubna jest szczególna dla wykonującego zdjęcia, bowiem liczy się tutaj uchwycenie niepowtarzalnych emocji. Tylko dobry specjalista potrafi wyeksponować miłość dwojga ludzi, uchwyci także głębie spojrzeń kochanków i ujmie w obiektyw na pozór błahe zetknięcie dłoni dwojga ludzi. Dlatego warto wnikliwie przetrzebić rynek fotografów ślubnych, by odnaleźć tego jedynego fachowca, który sporządzi nasz wiekopomny album.


Sesja ślubna może być bardzo urozmaicona

Znakomitym urozmaiceniem każdego albumu ślubnego jest sesja plenerowa. Tylko ona potrafi wyzwolić ducha spontaniczności i młodzieńczego entuzjazmu. Najlepiej gdy ma ona w sobie szczyptę szaleństwa, czegoś niekonwencjonalnego. Zasadniczo wybór miejsca na „plener” jest absolutnie dowolny i zależy od naszej kreatywności. Niektórzy wybierają tło przyrody, a więc lasy, parki, jeziora czy rzeki. Inni wolą przestrzeń miejską, ulice, stare fabryki lub zabytkowe obiekty. Niespokojne dusze będą szukały czegoś nietypowego, a więc wsiądą w tramwaj, wyjdą na dach wieżowca albo skoczą wspólnie ze spadochronem. Ważne jest to by w wybranych miejscach czuć się swobodnie i na tyle komfortowo by fotograf mógł uchwycić ulotnego ducha naszej miłości.


Zwoleń i okolice bardzo atrakcyjne

Interesujących miejsc dla urządzenia sesji plenerowej nie brakuje w Zwoleniu i okolicach. To mazowieckie miasteczko obfituje w ciekawe zakątki, które mogą stać się znakomitym tłem zdjęć ślubnych. Cała okolica przepełniona jest wspomnieniem po Janie Kochanowskim. W pobliskiej Zwoleniu wsi Czarnolas zamieszkiwał ten wielki poeta, którego muzeum mieści się właśnie tam. Ulokowano je w dworku ks. Jabłonowskich, nieopodal kapliczki która powstała w miejscu gdzie wcześniej stał dom Kochanowskiego. Ta przesycona wielką historią sceneria, mogłaby się stać naznaczonym poezją tłem pięknych zdjęć ślubnych. Kochanowski urodził się jednak w nieodległej wsi Sycyna. Właśnie tam, wśród pół uprawnych stoi obelisk z 1621 upamiętniający tego wybitnego poetę.


Co jeszcze ciekawego?

Jeśli chodzi o sam Zwoleń, to największy skarbem tego miasta jest kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego z kaplicami Kochanowskich, w podziemiach której spoczywają szczątki Jana Kochanowskiego wraz z rodziną oraz Owadowskich spokrewnionych z Kochanowskimi. Niewątpliwym atutem tego miejsca jest bogata przyroda, gdzie aż roi się od rezerwatów, takich jak: "Okólny Róg", "Ługi Helenowskie", "Miodne", czy "Borowiec".

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top