Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Twoja sesja ślubna w Gliwicach

Twoja sesja ślubna w Gliwicach
Jeżeli organizujecie wesele w Gliwicach z pewnością powinniście pomyśleć o miejscach na Wasza sesję plenerową. Miasto posiada bogatą historię, a także wielokulturową przeszłość. Ruiny Teatru Miejskiego zapewnią niepowtarzalny klimat i nietuzinkowe tło Waszych fotografii.

Jeżeli interesują Was nietypowe zdjęcia polecamy w okolicach Gliwic miejsce, które jest najbogatsze w ptaki, a mianowicie Jezioro Farskie, obok zbiornika Dzierżno Duże.
 

Na ciekawym tle

Ponadto w Gliwicach znajduje się maszt antenowy o wysokości 110 metrów, który jest najwyższą na świecie budowlą z drewna. Zachwyca on swoją sylwetką dźwigającą liczne anteny sieci telefonii komórkowej oraz rozgłośni radiowych. Znajduje się on przy wyjeździe z miasta w stronę Tarnowskich Gór. Gliwice posiadają także wspaniały Ratusz z wieżą strażniczą z XV wieku, który usytuowany jest na rynku oraz renesansowy Zamek Piastowski, przy którego budowie wykorzystano mury zamku z XIV w. Obecnie widnieje jako dwupiętrowy obiekt posiadający boczne skrzydła i czworoboczną wieżę. W Starych Gliwicach wyróżniamy także XVII wieczny Spichlerz.
 

W parku, na tle miasta

W mieście tym znajduje się również Park Chopina o powierzchni 5 ha, który w przeważającej części posiada malowniczą „dziką" zieleń miejscowych drzew i krzewów. Znajduje się tutaj wiele alejek, prowadzących w rejony, gdzie dominuje geometria oraz fantazyjna forma żywopłotów. Znajduje się tutaj także Domek Ogrodnika o malowniczo rustykalnych formach, który usytuowany jest w północnej części zespołu parkowego tuż przy szklarniach. Obecnie w parku zostały zainstalowane estetyczne ławki i kosze na śmieci, a we wschodniej części, znajduje się pomnik patrona parku, którym jest Fryderyk Chopin. Sceneria średniowiecznego miasta, fragmenty starych murów miejskich, średniowieczne kamieniczki z krużgankami wokół rynku, które zostały odbudowane po wojnie oraz układ przestrzenny miasta który zachował się w Gliwicach stwarzają niezwykłą atmosferę, sprawiającą iż miasto to jest z pewnością wyjątkowym miejscem na niezwykłą sesję ślubną.

 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top