Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Twój wyjątkowy plener ślubny

Twój wyjątkowy plener ślubny
Fotografia studyjna oraz plenerowa ma swoje plusy oraz minusy. Plusem wykonywania zdjęć w studiu są na pewno takie kwestie jak uniknięcie ewentualnych zabrudzeń sukni ślubnej czy garnituru, a także brak zamartwiania się, że zła aura przeszkodzi w przeprowadzeniu sesji.

Wydaje się, że są to dwa podstawowe argumenty przemawiające za wykonywaniem zdjęć w studiu. Z kolei zdjęcia plenerowe stwarzają możliwość większej kreatywności i pomysłowości. Zdjęcia są bardziej żywe, spontaniczne i wyraziste. A przy tym atrakcyjne, bowiem wykonać je można na tle pięknych zabytków, a także w nieco banalnych miejscach, takich jak plac przed domem, ulica, dworzec kolejowy czy las.


Połączenie sesji plenerowej ze studyjną

Jeśli wybór jest na tyle trudny, że nie możecie się ostatecznie zdecydować, można również połączyć obie formy i wykonać po kilkanaście zdjęć w studiu i na świeżym powietrzu. Na pewno takie urozmaicenie sprawi, że Wasz album ślubny będzie oglądany z wielką radością i poczuciem dobrze wykonanej pracy. Wybór miejsca plenerowego jest bardzo ważny. Przede wszystkim musicie pamiętać, że wybrane przez Was miejsce chociaż w jakimś stopniu powinno przedstawiać Wasze codzienne zainteresowania i pasje.


Malownicze zakątki Jordanowa

Jordanów z uwagi na swoje malownicze położenie w zdrowym klimacie wśród gór i lasów, posiada charakter miejscowości wczasowo – turystycznej, a co za tym idzie jest tutaj wiele miejsc, w których możecie wykonać piękne fotografie ślubne. Na pewno warto tutaj wymienić liczne zabytki Jordanowa, które mogą stanowić tło dla zdjęć ślubnych. Do takich należą dwór drewniany z II połowy XVIII wieku, kościół z początku XX w. z wyposażeniem z XVI i XVII wieku, Dąb Wolności na jordanowskich plantach "szubertowskich", posadzony w dniu 21 maja 1919 roku celem upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Figura św. Jana Nepomucena, znajdująca się na skrzyżowaniu głównych szlaków komunikacyjnych w centrum jordanowskiego rynku, pochodząca z XVIII wieku.


Panorama aż po Tatry

Zachęcamy również do pójścia na jordanowski Rynek. Warto zatrzymać się chociaż na chwile przy fontannie i również tam pokusić się o kilka ciekawych zdjęć ślubnych. W centrum Rynku znajduje się wybudowany z cegły i stanowiący zabytek Ratusz Miejski. Mając na uwadze fakt, iż Jordanów ma świetnie rozwiniętą sieć busów, zachęcamy do udania się również na teren Babiogórskiego Parku Narodowego. Cennym zespołem krajobrazowo – przyrodniczym jest góra Przykrzec z atrakcyjnymi punktami widokowymi na dolinę Skawy, Beskid Wyspowy, Gorce, Tatry i Pasmo Babiogórskie. Na pewno spośród proponowanych przez nas miejsc odnajdziecie te miejsca, w których będziecie czuć się komfortowo. Tylko dobre samopoczucie na danym terenie sprawi, że zdjęcia ślubne będą jeszcze bardziej wspaniałe.

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top