Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Twój plener marzeń w Ustroniu

Twój plener marzeń w Ustroniu
Bardzo wielu ludzi ma kłopot z decyzją, który fotograf ślubny byłby najlepszy. Źródłem poszukiwań tych fachowców może być prasa, internet oraz rozmowa ze znajomymi. Również na targach ślubnych prezentowane są różne oferty na wykonanie zdjęć ze ślubu i wesela.

Poszukiwania fotografa zdecydowanie należy rozpocząć najpóźniej rok przed planowaną uroczystością, ponieważ później może im brakować wolnych terminów. Średnio rezerwacja terminów odbywa się na pięć miesięcy przed planowaną datą ślubu, a zdarza się, że nawet dwa lata wcześniej. Oczywiście nie zawsze długi termin rezerwacji świadczy o tym, że mamy do czynienia z człowiekiem niezastąpionym - więc nie warto panikować. Zdecydowanie radzimy, aby młodzi zdecydowali się na wybór danego fotografa dopiero po obejrzeniu zdjęć kilku par z ich sesji fotograficznej. Dzięki temu zabiegowi, młoda para będzie przekonana o słuszności tego, a nie innego wyboru.


Profesjonalny fotograf ma znaczenie

Niektóre pary zamiast zatrudnić profesjonalnego fotografa, proszą o wykonanie zdjęć kogoś z bliskich bądź znajomych. Tłumaczą się kosztami, a dokładniej tym, iż jest to spora oszczędność. Owszem- zapłacicie mniej, ale czy zdjęcia wyjdą tak pięknie, jakby je wykonał najlepszej klasy fachowiec? Z pewnością nie. I dlatego warto się zastanowić, czy nie lepiej zaoszczędzić o zatrudnić profesjonalistę, gdyż zdjęcia ślubne są jedyne i niepowtarzalne. A będziecie do nich wracać przez kolejne lata swojego życia.


Ustroń i jego moc atyrakcji

Ze względu na malownicze położenie Ustronia, walory krajobrazowe oraz urządzenia sportowe Ustroń jest wymarzonym miejscem do uprawiania różnych form turystyki i dyscyplin sportowych. Jedną z najgłówniejszych atrakcji jest kolej linowa krzesełkowa oraz letni tor saneczkowy na Czantorii. Młode pary, pragnące udać się w plener ślubny w Ustroniu, zachęcamy do odwiedzenia zabytkowych kościołów, gdzie wykonają ciekawe i pełne uroku zdjęcia ślubne. Niewątpliwie najstarszym spośród ustrońskich kościołów i najbardziej unikalnym jest kościół pod wezwaniem św. Anny - jedyny drewniany obiekt sakralny w mieście.


Inne takie obiekty

Z kolei w centrum Ustronia, przy głównej ulicy imienia Ignacego Daszyńskiego znajduje się kościół parafialny p.w. św. Klemensa wzniesiony w 1787 r. Jest to obiekt zbudowany z kamienia i cegły, bez wyraźnych cech stylowych. Piękne zdjęcia wyjdą zapewne wśród wiekowych lip i brzóz w niewielkiej odległości od głównej ulicy Daszyńskiego. W pobliżu znajduje się również największy obiekt sakralny w Ustroniu - kościół ewangelicki p.w. apostoła Jakuba Starszego, wybudowany w 1835 r.


Realizacja własnych pomysłów

Zdjęcia ślubne nie muszę jedynie odwoływać się do historii. Mogą być bardziej spontaniczne i „odlotowe”. Aby tak się stało, koniecznie musicie udać się do Leśnego Parku Niespodzianek. Ten niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją. Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających, i które to można karmić z ręki. W zagrodach jest możliwość zrobienia sobie zdjęć na tle żubrów, jeleni szlachetnych, sarn, dzików, żbików czy jenot. Na pewno będzie to wielka przygoda, którą na długo zapamiętacie. Życzymy Wam niesamowitych wrażeń podczas sesji ślubnej!

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top